Research In Motion prezentuje BlackBerry Mobile Fusion – BES dla Androida oraz iOS

Research In Motion prezentuje BlackBerry Mobile Fusion – BES dla Androida oraz iOS

 

Research In Motion prezentuje BlackBerry Mobile Fusion – BES dla Androida oraz iOS

Pół roku po oficjalnym ogłoszeniu przejęcia przez Research In Motion niemieckiej firmy Ubitexx, ostatecznie zaprezentowane zostało rozwiązanie umożliwiające zdalne zarządzanie za pomocą BlackBerry Enterprise Server, urządzeniami pracującymi nie tylko pod kontrolą BlackBerry OS, ale również iOS oraz Google Android – BlackBerry Mobile Fusion.

Rozwiązanie to ma zaoferować nie tylko dodatkowe bezpieczeństwo podczas synchronizacji wiadomości email czy kalendarza, ale również ułatwioną administrację smartfonami i tabletami, korzystającymi z najpopularniejszych wersji dostępnych na rynku systemów mobilnych. Oprócz standardowego wsparcia dla terminali BlackBerry, administratorzy będą w stanie tworzyć wspólne reguły IT także dla posiadaczy telefonów z OS od Apple oraz Google, gdzie dowolnie konfigurowane będą m.in. ustawienia dostępu do sieci, poziom zabezpieczenia czy zainstalowane aktualnie aplikacje, wraz z możliwością ich zdalnego usuwania. Z poziomu konsoli dostępna będzie możliwość zdalnego usuwania danych, blokowania urządzeń czy tworzenia kopii zapasowej danych.

W związku z tym, że BlackBerry Mobile Fusion nie będzie najprawdopodobniej wymagać dodatkowego, rozbudowanego oprogramowania po stronie telefonu, jego możliwości będą w dużej mierze ograniczone do tego, co fabrycznie oferuje nasz telefon. W takim przypadku, jeśli korzystamy z urządzenia innego niż BlackBerry, dostępne opcje mogą się różnić, w zależności od tego, jaka wersja iOS czy Androida znajduje się na naszym smartfonie. Research In Motion zaleca w większości przypadków iOS w wydaniu 4.0 i wyższym oraz Google Android w wersjach 2.1 i wyższych.

Wraz z BlackBerry Mobile Fusion pojawi się również możliwość połączenia z BES tabletów BlackBerry PlayBook. Umożliwi to administratorom zdalne zakładanie haseł, wymuszenie szyfrowania danych służbowych lub całkowite ich usunięcie, np. w przypadku kradzieży albo zgubienia urządzenia. Wraz z premierą BlackBerry AppWorld dla tabletu BlackBerry PlayBook, możliwa będzie także zdalna instalacja aplikacji, tak jak ma to miejsce już dziś, w przypadku terminali z BlackBerry OS.

BlackBerry Mobile Fusion ma zostać udostępnione wszystkim zainteresowanym pod koniec marca przyszłego roku.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie