Research In Motion przedstawia wyniki finansowe za 2 kwartal

Research In Motion przedstawia wyniki finansowe za 2 kwartal

W ciągu drugiego kwartału firma RIM pobiła kolejny rekord dostarczając na rynek ponad 12 milionów smartfonów BlackBerry. Był to również kwartał, w którym firma RIM zaprezentowała swój nowy system operacyjny BlackBerry 6 oraz najnowszy model BlackBerry Torch - pierwszy slider w portfolio firmy łączący ekran dotykowy z klawiaturą BlackBerry. Model BlackBerry Torch sprzedaje się dobrze w Stanach Zjednoczonych i bazując na wynikach z pierwszych trzech tygodni od wprowadzenia smartfonu w sieci AT&T jest największym sukcesem w historii firmy. W trzecim kwartale RIM planuje wprowadzenie modelu BlackBerry Torch do oferty 75 operatorów na całym świecie.

Przychód
Przychód za drugi kwartał roku fiskalnego 2011 wyniósł 4,62 mld dolarów, co stanowi wzrost o 31% w stosunku do 3,53 mld dolarów w tym samym kwartale poprzedniego roku.

Ilość smartfonów dostarczonych na rynek
W drugim kwartale roku fiskalnego 2011 firma Research In Motion dostarczyła na rynek 12,1 mln urządzeń - o 45% więcej niż w tym samym kwartale poprzedniego roku. Do dnia dzisiejszego RIM dostarczył na rynek 115 mln smartfonów BlackBerry.

Użytkownicy
Podczas ostatniego roku baza użytkowników rozwiązań BlackBerry wzrosła o 56% do ponad 50 milionów kont.

Operatorzy/Kraje
Produkty i usługi BlackBerry są teraz dostępne w ofertach 565 operatorów i partnerów dystrybucyjnych w 175 krajach świata.

 


Prognozy na trzeci kwartał roku fiskalnego 2011
Przewidywany przychód za trzeci kwartał roku fiskalnego 2011, który zakończy się 27 listopada 2010 roku wyniesie od 5,30 do 5,55 mld dolarów. RIM planuje również otworzyć od 5,0 do 5,4 mln nowych kont oraz dostarczyć na rynek od 13,8 do 14,4 mln smartfonów BlackBerry.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie