Research In Motion przegrywa w sądzie, zamiast BBX będzie… BlackBerry 10

Research In Motion przegrywa w sądzie, zamiast BBX będzie… BlackBerry 10

 

Research In Motion przegrywa w sądzie, zamiast BBX będzie… BlackBerry 10

Niezbyt długo był w stanie utrzymać się na rynku BBX, i nie chodzi w tym przypadku nawet o sam system, mający trafić na przyszłoroczne modele BlackBerry, a o jego nazwę. Research In Motion, zgodnie z wyrokiem sądu został zobowiązany do natychmiastowego zaprzestania jej stosowania, w związku z czym BBX zastąpi… BlackBerry 10.

Całe zamieszanie jest rezultatem pozwu złożonego przez firmę BASIS, używającą nazwy BBX do określenia grupy swoich produktów. Według wyroku sądu należą one wprawdzie do teoretycznie różnych kategorii, nie będących ze sobą w konflikcie, jednak jedna z ostatecznych grup docelowych (twórcy oprogramowania biznesowego) jest bardzo zbliżona w obu przypadkach przez co mogłaby wprowadzać w błąd, sugerując np. poprawne funkcjonowanie stworzonego w BBX oprogramowania na terminalach z… BBX.

Wprowadzony zakaz obowiązywał “od zaraz”, w związku z czym Research In Motion musiał reagować błyskawicznie i zmienić nazwę nowej wersji systemu operacyjnego jeszcze przez rozpoczynającym się właśnie azjatyckim DevCon. W rezultacie “X” w “BBX” zastąpione zostało przez “10″ i nowy OS ostatecznie otrzymał nazwę BlackBerry 10. Nie wiadomo jednak czy oznacza to, że w przyszłości zobaczymy dodatkowe wersje “pośrednie” – 8 i 9.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie