RIM patentuje oryginalny tablet z klawiaturą QWERTY

RIM patentuje oryginalny tablet z klawiaturą QWERTY

Tablet, mający być dla użytkowników pomostem pomiędzy smartfonem a laptopem czy komputerem stacjonarnym posiada niestety sporą wadę – mało który z nich posiada w standardzie pełną, fizyczną klawiaturę QWERTY, która byłaby w stanie ułatwić nam pisanie dłuższych tekstów. Okazuje się, że Research In Motion jeszcze w zeszłym roku złożył do amerykańskiej komisji patentowej interesujący projekt, mogący rozwiązań ten problem.

Rozwiązanie zaprezentowane w dokumentach patentowych opisuje urządzenie (tablet) z fizyczną klawiaturą QWERTY, będącą częścią urządzenia i umieszczoną w zależności od aktualnych potrzeb użytkownika z tyłu tabletu (ukryta pod dodatkową "nóżką”) lub – jeśli potrzebujemy np. wprowadzić dłuższy tekst – rozkładaną jak w przypadku zwykłych laptopów. Specjalna podpórka, w trybie tabletowym stanowiąca jedynie dopełnienie obudowy, pod którym kryć miałaby się klawiatura, w trybie laptopowym odgrywałaby rolę stabilizatora całej konstrukcji.

Wniosek został złożony w lutym zeszłego roku, a od tego czasu na rynku zdążyła już pojawić się oficjalna mini-klawiatura dla tabletu BlackBerry PlayBook, wykorzystująca bardzo podobne rozwiązanie, ale w o wiele mniej zaawansowany sposób. Dostępny w sklepach dodatek do tabletu RIM jest bowiem jedynie pokrowcem, który zawiera wprawdzie niektóre z opisanych elementów (klawiaturę i nóżkę), jednak w żaden sposób nie jest innowacyjny i nie zasługiwałby raczej na ochronę patentową. W związku z tym możliwe, że projekt ten nie zostanie ostatecznie zrealizowany w opisanej formie.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie
hetprej
89.72.144.* 2012-11-26 13:39
jak to jest, że każdy coś tam patentuje a i tak wiadomo, że sam tego nie wymyślił tylko jest to w najlepszym razie "mash-upem" pomysłów już istniejących? ciekawe czy takie urządzenia: http://bit.ly/RcL1kV i http://bit.ly/RcL2oV (skądinąd całkiem niezłe) też są opatentowane bo jeśli tak to każda kolejna firma musi szukać jeszcze większych cudów i stąd później zamiast walczyć w jednej kategorii jest ich dziesiątki. a ja jako klient nie mogę się połapać. ale jeśli miałbym wybierać to raczej taki tablet z klawiaturą niż połączenie wszystkiego w jednym.