RIM prezentuje pierwsze oficjalne informacje na temat BlackBerry Enterprise Service 10

RIM prezentuje pierwsze oficjalne informacje na temat BlackBerry Enterprise Service 10

Research In Motion, za pośrednictwem swojego oficjalnego blogu skierowanego do klientów biznesowych, zaprezentował dziś pierwsze szczegóły na temat nowej oferty korporacyjnej BlackBerry Enterprise Server.

Najnowsza odsłona tego rozwiązania, która powinna zadebiutować w dniu premiery pierwszych smartfonów z systemem operacyjnym BlackBerry 10, ma stać się uniwersalną odpowiedzią na potrzeby mniejszych i większych firm, chcących skutecznie i bezpiecznie zarządzać swoja flotą smartfonów. Dzięki integracji z dotychczasowymi wersjami BES, nowa edycja pozwoli za pomocą jednej tylko konsoli zarządzać:

  • Terminalami BlackBerry z OS i starszymi
  • Terminalami z BlackBerry 10
  • Tabletami BlackBerry PlayBook
  • Tabletami oraz smartfonami z systemami operacyjnymi iOS oraz Android

W skład BlackBerry Enterprise Service 10 początkowo wchodzić będą m.in. trzy główne składniki, które już teraz znajdują się na rynku - BlackBerry(R) Device Service (BDS) (do obsługi tabletów BlackBerry i smartfonów z BlackBerry 10), Universal Device Service (UDS) oraz BlackBerry Enterprise Server (BES) 5.0.3 (lub nowszy).

Research In Motion zaznaczył również, że w momencie premiery BlackBerry Enterprise Service 10, BES 5, jako składnik BES10, wymagać będzie osobnego, fizycznego serwera, podczas gdy BlackBerry Device Service oraz Universal Device Service mogą również działać na osobnych lub jednym serwerze. Rozwiązanie to jest podobne do stosowanego obecnie w przypadku BlackBerry Mobile Fusion.

BES 10 ma jednak rozwijać się wraz z biegiem czasu, a jedna z poważniejszych aktualizacji ma mieć miejsce w maju przyszłego roku podczas BlackBerry World 2013, kiedy to BDS oraz UDS zostaną połączone, pozwalając tym samym BES 10 i dotychczasowym wydaniom BlackBerry Enterprise Server (BES 5.0.3+) działać w całości na jednym serwerze.

Zmianie ulegnie też nazwa całego rozwiązania, która od teraz brzmieć będzie po prostu "BlackBerry Enterprise Service 10? (zamiast BlackBerry Enterprise Server). Podobnie jak w przypadku BlackBerry Messengera, również i tutaj najczęściej używaną nazwą jednak będzie skrót – BES (10).

Kolejne informacje na temat BES 10 powinny zostać ujawnione w najbliższej przyszłości. W nadchodzącym miesiącu ma zostać także udostępniona aktualizacja BlackBerry Enterprise Server w wersji dla Microsoft Exchange, natomiast niedługo później nowego wydania powinni doczekać się użytkownicy Novell GroupWise.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie