RIM wprowadzi dwie nowe serie BlackBerry z OS 10 – L i N

RIM wprowadzi dwie nowe serie BlackBerry z OS 10 – L i N

Plotki, które dostały się dziś rano do sieci, okazały się być prawdopodobnie całkowicie zgodne z rzeczywistością – Research In Motion planuje w najbliższym czasie wprowadzenie dwóch serii urządzeń z systemem operacyjnym BlackBerry 10 – L oraz N.

Pierwsza z nich, L, wyposażona ma zostać wyłącznie w ekran dotykowy o rozdzielczości i przekątnej identycznej z tą, jaką mieliśmy okazję zobaczyć w BlackBerry 10 Dev Alpha. Dzięki temu możemy być już pewni, że ekran finalnego urządzenia nie ulegnie zmianie i w dalszym ciągu będzie jednym z najlepszych dostępnych komercyjnie wyświetlaczy o PPI 356 (768×1280 na 4,2?).

O wiele ciekawsza może się okazać jednak seria N, będąca prawdopodobnie odpowiednikiem obecnych Boldów.W tym przypadku, zastosowany ma być ekran o szerokości identycznej z serią L, za to o niemal połowę niższy, co sprawi, że będzie on dokładnie kwadratowy (bok o długości 52-53mm). Rozdzielczość ekranu "N” wyniesie 720×720, co oznacza że PPI powinno być równe około 330. Przy takiej rozdzielczości i PPI, łatwo wyliczyć, że przekątna ekranu wyniesie 3,1? – o 0,3? więcej niż do tej pory. Przedstawiony na grafice terminal, zgodnie z przewidywaniami, pozbawiony został również TrackPada, choć w tym przypadku nie możemy być niczego pewni.

Wyświetlacze pierwszych modeli z serii N wykonane zostaną w technologii OLED, jednak istnieje prawdopodobieństwo, że w przyszłości zastąpione zostaną wyświetlaczami LCD.

Premiera urządzeń z serii N przewidywana jest na pierwszy kwartał przyszłego roku. Urządzenia z linii L powinny trafić na rynek zgodnie z planem – jeszcze przed końcem 2012. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwszego przedstawiciela tej serii zobaczymy w sklepach jeszcze we wrześniu.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie