Robotic Arena 2013 - największe w Polsce zawody konstruktorów robotów

Robotic Arena 2013 - największe w Polsce zawody konstruktorów robotów

Fot. LindaMarieB/iStockphoto
Dziś na Politechnice Wrocławskiej startuje szósta edycja międzynarodowej imprezy Robotic Arena 2013, w której weźmie udział ponad 200 konstruktorów robotów z kraju i zagranicy. Zawodnicy i ich maszyny powalczą w kilku widowiskowych konkurencjach.


Jak powiedziała rzecznik imprezy Alicja Jurasik, nowością tegorocznej edycji będzie konkurencja minisumo debel, w której na ringu zmierzą się drużyny robotów. - Zapowiada się szczególnie widowiskowo, ponieważ walka zespołowa pozwala na taktyczne rozwiązania w ringu i często doprowadza do zaskakujących wyników - dodała Jurasik.

Rzecznik poinformowała, że odbędą się też inne konkurencje m.in. minisumo (wypychanie robotów z ringu), linefollower (wyścig w labiryncie na czas) oraz freestyle. W tej ostatniej rywalizacji nie obowiązują żadne zasady i rygory konstrukcyjne.

Największe w Polsce zawody walk i wyścigów robotów organizuje od sześciu lat Koło Naukowe Robotyków KoNaR, działające na Politechnice Wrocławskiej. Impreza, w której startują nie tylko studenci, ale również uczniowie i konstruktorzy amatorzy, gromadzi rokrocznie kilkutysięczną widownię.

uczelnie
PAP
Czytaj także
Polecane galerie