Ruszyła nowa strona firmy Nokia poświęcona ochronie środowiska

Ruszyła nowa strona firmy Nokia poświęcona ochronie środowiska

Jesteś użytkownikiem telefonu Nokia i troszczysz się o dobro naszej planety? Pasjonujesz się zielonymi technologiami?

Jesteś użytkownikiem telefonu Nokia i troszczysz się o dobro naszej planety? Pasjonujesz się zielonymi technologiami? Właśnie ruszyła strona www.nokia.pl/srodowisko firmy Nokia poświęcona ochronie środowiska. Dowiesz się z niej, gdzie w pobliżu swojego domu możesz oddać telefon do recyklingu, ile surowców możemy zaoszczędzić postępując wspólnie według określonych zasad, o cyklu życia produktów Nokia dostosowanym do wymogów środowiska czy też o sposobach oszczędzania energii podczas użytkowania urządzeń mobilnych.


Oddaj stary telefon do recyklingu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że gdyby każdy użytkownik urządzeń marki Nokia oddał do recyklingu tylko jeden zużyty telefon, wspólnie zaoszczędzilibyśmy niemal 80 000 ton surowców. Obecnie tylko 3% starych telefonów zostaje poddanych recyklingowi, zaś prawie połowa trafia do szuflady. Odwiedzając stronę Nokia poświęconą środowisku znajdziemy lokalizację najbliższego punktu Nokia Care, w którym możemy oddać nasz stary telefon do recyklingu. Na całym świecie znajduje się ok. 5000 takich punktów, z czego
49 w Polsce. Lista najbliższych punktów Nokia Care (jak również autoryzowanych salonów Nokia) znajduje się pod adresem http://www.nokia.pl/A4467061.

Zielone produkty i aplikacje

Nokia dostarcza użytkownikom swoich urządzeń bezpłatne aplikacje i usługi stworzone z myślą o ochronie środowiska, które można pobrać bezpośrednio ze strony www.nokia.pl/srodowisko. Przykładem takiego rozwiązania jest aplikacja o nazwie ,,we: offset", pozwalająca na sfinansowanie neutralizacji dwutlenku węgla wyemitowanego podczas podróży samolotem. Teraz do ceny biletu lotniczego możemy doliczyć symboliczną kwotę i przekazać ją właśnie na ten cel. Dbałość o środowisko cechuje również produkty i akcesoria Nokia, wśród których wymienić można ładowarkę ekologiczną AC-8 Nokia. Nawet jeśli zapomnimy wyjąć ją z gniazdka po zakończeniu ładowania telefonu, zużywa ona aż o 94% mniej energii niż nakazują obowiązujące normy Energy Star.

Bądź ambasadorem proekologicznych zachowań

Na stronie www.nokia.pl/srodowisko dostępnych także jest wiele statystyk oraz praktycznych wskazówek dotyczących proekologicznego korzystania z urządzeń elektronicznych. Pokazują one, że nawet pozornie nic nie znaczące czynności wpływają na środowisko. Przykładem jest chociażby wyłączenie nieużywanych aplikacji w telefonie, co przekłada się na zmniejszenie częstotliwości ładowania telefonu, a tym samym przyczynia się do oszczędzania energii. To samo dotyczy samego procesu ładowania - wiele osób nie jest świadomych, że ładowarka pozostawiona w gniazdku nadal zużywa energię, bądź też zapomina ją odłączyć po naładowaniu telefonu.

Nokia dla środowiska

Nokia dokłada wszelkich starań, aby zredukować negatywny wpływ swoich produktów, rozwiązań i usług na środowisko. W tym zakresie współpracuje także ze swoimi podwykonawcami. Głównym celem działań firmy jest pewność, że wszelkie substancje użyte w produkcji urządzeń Nokia nie stanowią żadnego zagrożenia dla użytkowników oraz środowiska, o ile urządzenia te są użytkowane w prawidłowy sposób.

Nokia poszukuje nowych sposobów proekologicznych działań współpracując również z WWF. Celem firmy jest zwiększanie świadomości ekologicznej pracowników poprzez promocję użycia zielonej energii w biurach, zachęcanie do pracy mobilnej oraz oferowanie pracownikom możliwości neutralizowania szkodliwych emisji zanieczyszczeń powstających w wyniku podróży służbowych.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie