Są już pierwsze oficjalne kompilacje nightly CyanogenModa 12

Są już pierwsze oficjalne kompilacje nightly CyanogenModa 12

Od rozpoczęcia prac nad scalaniem kodu Androida 5.0 z modyfikacjami CyanogenModa minęły już około 2 miesiące. Co prawda już od przynajmniej kilku tygodni pojawiały się nieoficjalne kompilacje dla poszczególnych urządzeń, to oficjalnych wersji nightly do tej pory nie było. Dziś jednak nareszcie sytuacja ta uległa zmianie, o czym twórcy ROMu poinformowali na  oficjalnym blogu .

Możemy się dowiedzieć, że kompilacje na razie otrzymało 31 urządzeń (wśród nich Moto G, HTC One M7 czy Galaxy Note 3), na których nie ma większych problemów z ich podzespołami (aparatem, Wi-Fi, GPS, itd.). Jedynie mniej ważne dodatki (np. port podczerwieni) mogą nie działać. Dlatego, jeśli Waszego smartfona czy tabletu nie ma na liście, to znaczy zapewne, że któryś z ważniejszych komponentów nie działa jeszcze prawidłowo pod Lollipopem (np. mój Galaxy Nexus ma kłopoty z aparatem i dlatego nie doczekał się oficjalnych nightly).

Obecnie CyanogenMod 12 nie ma też wsparcia dla motywów, modyfikacji Quick Toggles i paska nawigacji, zmiany ustawień panelu głośności i skrótów na ekranie blokady. Będą one dodawane z czasem, gdy problemy z ważniejszymi modyfikacjami zostaną rozwiązane.

Dwunastą wersję można instalować bez wipe danych użytkownika na CM 11 M12 lub ostatnie kompilacje nightly jedenastej wersji, ale należy mieć na uwadze, że aplikacje z partycji systemowej niebędące częścią ROMu zostaną w trakcie instalacji usunięte. Trzeba mieć też aktualne recovery kompatybilne z Androidem 5.0 i oczywiście pamiętać, że później nie da się wrócić bez usuwania danych do CM11. Lepiej więc zrobić kopię zapasową.

Na koniec twórcy podali również swoje plany dotyczące jedenastej wersji - z racji skupienia się na nowym wydaniu, w poprzednim nie pojawia się już wiele zmian, stąd jego kompilacje nightly zostały przełączone na tryb cotygodniowy (z codziennego) i będą się kompilowały w każdą niedzielę. Planowane jest jeszcze wydanie wersji M13, po czym nastąpi zamrożenie kodu i wszystkie prace będą już dotyczyły jedynie CyanogenModa 12.

Kompilacje nightly CM12 możecie pobierać z  tej strony .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie