Samsung - pierwszy netbook z modemem w technologii LTE

Samsung - pierwszy netbook z modemem w technologii LTE

Samsung Electronics, lider w produkcji nowoczesnego sprzętu IT, prezentuje na Światowym Kongresie Urządzeń Mobilnych 2010 pierwszy netbook z modemem działającym w standardzie LTE. Kalmia, autorski modem opracowany przez firmę Samsung, pozwolił na zbudowanie urządzenia mobilnego, pracującego w technologii nowej generacji. To kolejny krok, po stworzeniu komercyjnego zewnętrznego modemu LTE, który akcentuje mocną pozycję Samsunga jako lidera mobilnych technologii.

Na ekspozycji w Balcelonie zobaczyć można relację wideo w standardzie LTE, odtwarzaną na netbooku Samsung N150 z własnej sieci LTE. N150 jest obecnie dostępny z modemem HSPA 3G oraz WiFi. Na rynku wkrótce pojawi się z nowym modemem LTE w zależności od dostępności sieci i zapotrzebowania rynku. Technologia LTE oferuje użytkownikom dużą prędkość transferu danych, małe opóźnienia transmisji łączność bez ograniczeń dla wszystkich użytkowników, którzy potrzebują przesyłać duże ilości danych, niezależnie od tego, gdzie znajdują się w danej chwili. Po raz pierwszy operatorzy, przygotowujący się do upowszechnienia usług nowej generacji, mogą dostarczyć klientom wydajne produkty, podkreślające liczne zalety tej rewolucyjnej formy komunikacji.

 

Netbook N150 oferuje użytkownikom wszystko, czego oczekuje się od wysokiej jakości urządzenia mobilnego. Ekran LED o przekątnej 10,1" z antyrefleksyjną powłoką zapewnia doskonały obraz z wyostrzonymi detalami i żywymi kolorami oraz eliminuje efekt odbicia światła. Energooszczędny wyświetlacz, w połączeniu ze zoptymalizowaną wydajnością przetwarzania danych, pozwala na pracę na baterii do 8,5 godziny.

Zintegrowane narzędzie Easy Resolution Manager daje możliwość dostosowania obrazu, jeśli dany program, czy gra wymaga rozdzielczości 1024x768. Dodatkowych wrażeń wizualnych dostarczy zintegrowana kamera internetowa Digital LiveCam, pozwalająca na przeprowadzanie telekonferencji oraz rozmów wideo. Dzięki takim opcjom jak: wbudowana kamera, wewnętrzny mikrofon oraz złącze słuchawek zewnętrznych, użytkownicy mogą w wygodny i tani sposób kontaktować się z rodziną i przyjaciółmi za pomocą rozmów wideo oraz telefonii VoIP.

,,Model N150 to świetny wybór dla osób, które oczekują od netbooka wszystkich niezbędnych do efektywnej pracy funkcji oraz wyjątkowej stylistyki," powiedział Kyu Uhm, wiceprezes Samsung IT Solutions Business.

,,Obserwujemy wzrost popytu na usługi w zakresie transferu danych ze strony użytkowników pracujących w pomieszczeniach, jak i poza nimi oraz podczas podróży. Dzięki rozwiązaniu Total Solution, zapewniającemu przesyłanie danych pomiędzy modemem i różnymi urządzeniami oferujemy klientom najwyższą jakość produktów i usług" - dodał.

Samsung potwierdził swoją pozycję czołowego producenta technologii mobilnych nowej generacji oraz doświadczenie wieloletnie zaangażuje w projekt 3rd Generation Partnership Project (3GPP). Współpraca z organizacjami związanymi z telekomunikacją, w celu opracowania, wdrożenia i popularyzacji standardów 3G i 4G, jest naturalnym kierunkiem dalszego rozwoju Samsunga, który na swoim stoisku prezentuje najnowocześniejsze technologie LTE.

 

Ekspozycja technologii LTE obejmuje zarówno infrastrukturę, jak i działające w jej obrębie urządzenia mobilne. Co ciekawe, firma Samsung opracowała autorskie rozwiązania w zakresie sieci głównych oraz sieci dostępu, które wspierają interoperacyjność pomiędzy sprzedawcami. Obok pierwszego na świecie netbooka z wbudowanym modemem w standardzie LTE, Samsung prezentuje również zewnętrzny modem GT-B3710. Technologia LTE jest w pełni zgodna z najnowszymi standardami 3GPP LTE Rel-8. Prace nad wdrożeniem usług nowej generacji rozpoczęły się w 2009 roku, a testy próbne będą kontynuowane w 2010 roku.

Oprócz premiery rewolucyjnego netbooka N150 z modem pracującym w standardzie LTE, na kongresie można zobaczyć również szeroką gamę pozostałych modeli netbooków takich, jak N210, N220 oraz NB30.

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie