Samsung odchudzi TouchWiza w Galaxy S6?

Samsung odchudzi TouchWiza w Galaxy S6?

Powoli zaczyna się sezon premier flagowych smartfonów od renomowanych producentów. HTC już zapowiedziało swoją konferencję na 1 marca, po sieci krążą też plotki o nowym Galaxy S. Pozostając w temacie flagowca Samsunga - najnowsze plotki mówią, że koreańska firma w końcu zauważyła nadmierne rozmiary swojej nakładki (ROM potrafił ważyć ponad 1 GB) i zdecydowała się na jej odchudzenie w najnowszym modelu.

Jak piszą redaktorzy serwisu  SamMobile , wyrzucony miałby być przede wszystkim cały bloatware, czyli aplikacje innych deweloperów dodawane do ROMu po zapłaceniu Samsungowi. Wylecieć mają też dodatkowe programy od samego koreańskiego producenta, które nie są niezbędne do działania systemu (czyli zapewne alternatywne wobec Google Play sklepy z multimediami czy aplikacjami, asystent głosowy, tłumacz, etc.). Gdyby jednak ktoś zatęsknił za tym oprogramowaniem, ma być ono dostępne do pobrania od Samsunga, być może również z Google Play.

Po zakończeniu operacji odchudzania, cały ROM dla Galaxy S6 miałby zajmować mniej więcej tyle miejsca, co czysty Android razem z aplikacjami od Google w Nexusach. Czy to się uda? Przekonamy się zapewne już za kilka miesięcy.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie