Samsung odświeża interfejs androidowej edycji komunikatora ChatON

Samsung odświeża interfejs androidowej edycji komunikatora ChatON

Koreański producent od jakiegoś czasu chce samodzielnie oferować praktycznie wszystkie usługi przydatne na smartfonach czy tabletach. Ma już swój sklep z aplikacjami Samsung Apps czy komunikator ChatON. Ten drugi w wersji dla Androida doczekał się właśnie sporej aktualizacji. Wersja oznaczona numerkiem 3.0 wprowadza przede wszystkim odświeżony interfejs.
 
   
 
Nareszcie wygląd aplikacji pasuje do reszty Androida i promowanego przez Google motywu Holo. Niestety, nie wszystko Samsungowi się udało podczas dostosowywania swojego komunikatora do Androida 4.x - przede wszystkim nie można przełączać się pomiędzy kartami przy pomocy przesuwania palcem po ekranie w lewo lub prawo. Programiści koreańskiego producenta postanowili też nieco utrudnić użytkownikom odnalezienie menu i zastosowali własną ikonkę ze strzałką, zamiast znanych z innych aplikacji trzech kropek ułożonych jedna pod drugą.

Oprócz zmiany interfejsu, dodano także kilka nowych opcji. Przede wszystkim użytkownicy mogą zmienić tło swojej strony profilowej, a także publikować obrazy, filmy i lokalizacje na profilach swoich znajomych. Komunikator jest dostępny do pobrania za darmo w  Google Play .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie