Samsung pokazał Galaxy S4. Lepszy od iPhone'a? [GALERIA]

Samsung pokazał Galaxy S4. Lepszy od iPhone'a?

Fot. PAP/EPA

Jest cieńszy, lżejszy i wytrzymalszy. W kwietniu trafi na rynek 155 krajów świata, w tym do Polski. Dziś w Nowym Jorku został zaprezentowany telefon Samsung Galaxy 4. To prawdopodobnie będzie mocny konkurent dla iPhone'a, HTC, Sony, Blackberry czy Nokii w walce o klienta.

Szef koreańskiego koncernu JK Shin powiedział, że jedne z najciekawszych rozwiązań wprowadzonych w nowym aparacie telefonicznym dotyczą robienia zdjęć:

- Czyż to nie wspaniałe, że teraz robiąc zdjęcie możemy natychmiast dokleić robioną w tym samym momencie swoją fotografię? Czy to nie cudowne, że robiąc zdjęcie możemy dograć do niego dźwięk? Jakże będziemy się cieszyć oglądając fotografię dziecka, słuchając jednocześnie jego pierwszych wypowiadanych słów - powiedział.Jeśli w trakcie robienia fotografii ktoś wejdzie w kadr, nowe oprogramowanie daje możliwość natychmiastowego usunięcia niechcianego obiektu.

W nowym Galaxy S4 nie musimy już dotykać ekranu, żeby przewijać strony. Wystarczy ruszyć ręką przed telefonem. Ma to być ułatwienie na przykład dla kobiet, które dopiero co pomalowały sobie paznokcie. Jednocześnie telefon rozpozna jeżeli na chwilę przestaliśmy oglądać na nim film. Odwrócenie wzroku sprawi, że aparat automatycznie włączy pauzę.

Prezentacja Samsunga Galaxy S4
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
Kilka telefonów S4 będzie można tez połączyć w rozbudowany system audio. Jeżeli będziemy mieli odpowiednią liczbę znajomych z takim aparatem, jest nawet możliwość stworzenia mobilnego systemu 5.1.

Telefon da też możliwość bezpośredniego tłumaczenia języków, co ma ułatwić porozumiewanie się ludziom. Jeśli Amerykanin będący na wycieczce w Pekinie będzie chciał spytać Chińczyka o drogę, wystarczy, że powie to po angielsku do telefonu, a ten to przetłumaczy na język chiński. Co ważne aparat będzie mógł wypowiadane słowa przetłumaczyć na tekst pisany i odwrotnie. Na razie jednak ta opcja nie obejmie języka polskiego. Dostępne będą: chiński, francuski, niemiecki, włoski, japoński, koreański, portugalski, hiszpański i angielski.
samsung, iphone, samsung galaxy s4
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
2013-03-21 15:43
Teraz to tylko i wyłącznei kupuje produkty od Samsunga!!
2013-03-19 15:51
mam nadzieję ze w końcu Samsung przegoni Apple!
davideast
37.209.130.* 2013-03-16 21:59
Apple konkurencja? to inna półka kto zamieniłby androida na ios? iphonea kupuja tylko szpanerzy...
Zobacz więcej komentarzy (11)