Samsung pokaże nowy flagowy smartfon?

Samsung pokaże nowy flagowy smartfon?

Fot. Wikimedia/GNU/Bjoertvedt

Południowokoreański koncern Samsung rozesłał do dziennikarzy zaproszenia na konferencję Galaxy Unpacked 2015, która zostanie zorganizowana 1 marca w Hiszpanii. Media zakładają, że podczas imprezy zaprezentowany zostanie smartfon Galaxy S6.

Konferencja będzie poprzedzać targi Mobile World Congress (MWC) w Barcelonie. Na froncie zaproszenia znajduje się zdjęcie przedstawiające zarys charakteryzujący się zakrzywionym wzornictwem, które nawiązuje do rozwiązania zastosowanego w modelu Galaxy Note Edge - pierwszego smartfonu z zakrzywionym ekranem. Producent zapewnia, że dzięki temu rozwiązaniu możliwy jest szybki dostęp do najczęściej używanych aplikacji i funkcji.

Podczas zeszłorocznej konferencji Unpacked Samsung zaprezentował m.in. model Galaxy S5, a także urządzenia Gear2 i Gear Fit.

Podczas corocznych targów MWC w Barcelonie najwięksi producenci sprzętu elektronicznego prezentują swoje najnowsze produkty, takie jak smartfony, tablety, urządzenia do obsługi tzw. inteligentnych mieszkań. Media donoszą, że poza Samsungiem 1 marca na konferencjach prasowych nowości zaprezentują HTC, Nokia i Huawei.

Według danych Strategy Analytics udział Samsunga w rynku smartfonów na świecie wyniósł w ub. roku 24,7 proc. Koncern sprzedał 317,2 mln tych urządzeń.

PAP
Czytaj także
Polecane galerie