Samsung prezentuje GALAXY S4 i GALAXY S4 mini w standardach TDD-LTE i FDD-LTE

Samsung prezentuje GALAXY S4 i GALAXY S4 mini w standardach TDD-LTE i FDD-LTE

Firma Samsung Electronics zaprezentowała pierwsze na świecie komercyjne urządzenia z technologią płynnego przekazywania połączeń w standardach TDD-LTE (Time-Division Duplex) i FDD-LTE (Frequency Division Duplex). Samsung wprowadzi na rynek wersje smartfonów Samsung GALAXY S4 i Samsung GALAXY S4 mini obsługujące oba tryby LTE - TDD/FDD, zapewniając w ten sposób nieprzerwaną i płynną komunikację głosową oraz wymianę danych nawet wtedy, gdy dane urządzenie przełącza się z jednego typu sieci LTE na inny.


Samsung nieustannie przyspiesza proces rozwoju globalnego rynku LTE, szybciej niż inne firmy reagując na nowe wyzwania technologiczne. Prezentacja urządzeń z technologią płynnego przekazywania połączeń TDD/FDD LTE potwierdza zaangażowanie firmy Samsung w kwestię poprawy komfortu użytkowania, powiedział JK Shin, prezes i dyrektor działu IT & Mobile w Samsung Electronics, dodając: Pierwsze na rynku urządzenia z technologią płynnego przekazywania połączeń w standardzie TDD/FDD pozwolą klientom w pełni docenić korzyści płynące z szybkiej, mobilnej wymiany danych, niezależnie od miejsca, w którym przebywają.


Chociaż większa część operatorów wykorzystuje obecnie technologię FDD-LTE, prognozuje się wzrost znaczenia alternatywnej technologii TDD-LTE, zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Australii, na Bliskim Wschodzie, w Europie Północnej i Wschodniej, a także w Południowo-Zachodniej Azji, jak również coraz większy jej udział w ogólnoświatowym rynku LTE. Płynne przekazywanie połączeń pomiędzy sieciami FDD-LTE i TDD-LTE stanowi niezwykle istotną cechę z punktu widzenia użytkowników końcowych i operatorów, w szczególności na rynkach wykorzystujących równolegle obydwie technologie.


Firma Samsung - pionier rynku w zakresie technologii LTE - za sprawą modelu GALAXY S4 oferuje płynne przekazywanie połączeń z myślą o jeszcze wygodniejszej, ultraszybkiej komunikacji mobilnej. Telefon zapewnia użytkownikom nieprzerwany transfer danych bez żadnych opóźnień podczas przeglądania stron internetowych oraz wykonywania połączeń głosowych, nawet w trakcie zmiany sieci. Technologia ta dodatkowo gwarantuje w pełni globalne rozwiązania roamingowe z wykorzystaniem LTE, dając użytkownikom dostęp do szybkich i zróżnicowanych treści multimedialnych, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują. Z punktu widzenia operatorów zastosowanie zarówno trybu TDD-LTE jak i FDD-LTE może wspomagać efektywne zarządzanie ruchem danych oraz utrzymanie wysokiej jakości usług. Przykładowo, operator może przekazywać ruch danych z częstotliwości FDD-LTE na TDD-LTE w przypadku znacznego obciążenia częstotliwości FDD-LTE.


Samsung jako pierwszy w globalnym rynku urządzeń mobilnych rozbudował swoją ofertę o smartfony działające w obu trybach LTE (TDD/FDD).


W trzecim kwartale roku firma będzie kontynuować wprowadzanie urządzeń TDD-LTE na kolejne rynki.


Innowacje firmy Samsung w zakresie LTE


Innowacje firmy Samsung w zakresie LTE są rezultatem ścisłego ukierunkowania inwestycji na technologię LTE oraz wprowadzania na rynek różnorodnych urządzeń wykorzystujących to rozwiązanie.


Firma Samsung jako pierwsza na świecie zaprezentowała technologię LTE w roku 2008 i od tej chwili zajmuje pozycję lidera pod względem udziału w rynku oraz standaryzacji technologii szybkiej komunikacji mobilnej. Pierwszym na świecie urządzeniem w technologii LTE było GT-B3710 Dongle, a w 2010 roku firma wprowadziła na rynek amerykański model Craft - pierwszy na świecie telefon komórkowy LTE.


W 2012 r. pojawił się model GALAXY S III - pierwsze na świecie urządzenie oferujące technologię VoLTE, a w czerwcu 2013 r. model GALAXY S4 LTE z komunikacją LTE-A, dwukrotnie szybszą od standardu LTE.


Samsung popularyzuje technologię LTE na światowych rynkach, produkując ponad 60 milionów urządzeń LTE dla ponad 150 operatorów z 50 krajów.

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie