Samsung prezentuje możliwości sieci 5G

Samsung prezentuje możliwości sieci 5G

Obecne możliwości sieci komórkowych w Polsce w końcu zaczęły przeganiać łącza stacjonarne na odpowiednim poziomie oferując już dostępne na szerszą skalę w miastach częstotliwości 4G (LTE). Ponad 100 Mb/s, bo tyle pozawalają osiągać u nas operatorzy prawdopodobnie wielu z nam wystarcza do codziennego użytkowania. Na takich łączach można spokojnie słuchać muzyki z internetu, a nawet oglądać filmy w rozdzielczości 4K (oczywiście jeśli ma się taki ekran). Tymczasem Samsung opublikował jak idą prace jego inżynierów nad następcą technologii LTE, czyli siecią 5G.

A zapowiada się bardzo ciekawie, gdyż została osiągnięta rekordowa prędkość transmisji 7.5Gbps lub 940MB na sekundę w nieruchomym otoczeniu (szybciej niż dysk SSD). Firma była również pierwszą w branży, która uzyskała niezakłócony i stabilny wynik na poziomie 1.2Gbps lub 150MB na sekundę (szybciej niż dysk HDD), w środowisku mobilnym, czyli przesyłu do pojazdu jadącego z prędkością ponad 100 kilometrów na godzinę!

To zdecydowanie wielki przełom. Wyobraźcie sobie przy odpowiedniej infrastrukturze jakie mogą być możliwości takich prędkości- szczególnie w erze Cloud Computing'u. Na naszych BlackBerry Passportach moglibyśmy prowadzić całe mobilne biuro przez odpowiednią aplikację lub sterować komputerami z pracy bez żadnych opóźnień w przesyłaniu danych, a rozmowy wideo odbywałyby się bez żadnej kompresji obrazu, czyli w najwyższej jakości.

Być może nasze Z70 będzie tylko małym urządzeniem opartym w 100% na chmurze, na bieżąco pobierając wszystkie informacje z zabezpieczonych serwerów od BlackBerry. Wraz z Projektem Ion kreuje się więc przyszłość nie tyle zdominowana przez smartphone'y czy tablety, ale wręcz całe wielkie serwerownie przesyłające w czasie rzeczywistym dane do naszych ekranów.

5gwifi Trochę więcej o samej sieci 5G:

I prezentacja możliwości w praktyce:

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie