Samsungu, Value Pack będzie czy nie będzie?

Samsungu, Value Pack będzie czy nie będzie?

 

Samsungu, Value Pack będzie czy nie będzie?

Do użytkowników docierają sprzeczne informacje

Ice Cream Sandwich to najnowsza wersja Androida, która połączy oddzielne pod względem platformy, dwie gałęzie: smartfony oraz tablety. Należy jednak pamiętać, że Ice Cream Sandwich nie nadaje się na słabsze smartfony. A przynajmniej z takiego założenia wychodzą producenci. Jednym z nich jest Samsung, który stwierdził, że aktualizacja do najnowszej wersji systemu nie obejmie modelu Galaxy S (pierwszej generacji). Dlaczego?

Według Samsunga, topowa słuchawka (choć już nieco „stara”) nie posiada podzespołów o wystarczającej mocy, by Ice Cream Sandwich mogło działać płynnie i bez lagów. Początkowo producent odmówił udostępnienia aktualizacji, jednak po kilku dniach, pod naciskiem klientów, postanowił przygotować tzw. Value Pack.

Value Pack to nie aktualizacja. Nie jest to również okrojona wersja najnowszego Androida. Value Pack to specjalny zestaw oprogramowania, który ma poprawić wydajność telefonu oraz dodać kilka nowych funkcji. Samsung postanowił przepisać nakładkę TouchWiz, tak by dodać do niej dużą część funkcji i opcji znanych z Android Ice Cream Sandwich. Zmiany obejmą poprawę wydajności przeglądarki oraz dodanie obsługi wielozadaniowości przez procesor.

W międzyczasie pojawiła się informacja, że Samsung Galaxy S nie otrzyma nawet Value Pack, który podobno byłby zbyt wymagający sprzętowo. O tym fakcie poinformował wiarygodny serwis TheNextWeb.com.

Jednak kilka dni temu znów zawrzało, gdyż do Internetu wyciekł Value Pack, w którym znalazły się takie funkcje jak Face Unlock, możliwość robienia zdjęć podczas kręcenia filmu czy nowy ekran blokady. ROM, który ujrzał światło dzienne, powstał 29 grudnia, a więc kilka dni przed ogłoszeniem światu, że Value Pack ani aktualizacji nie będzie.

Mimo że według koreańskich inżynierów, Samsung Galaxy S nie nadaje się do obsługi czwartej odsłony systemu z nakładką, deweloperzy forum XDA udowodnili, że jednak się mylą. Podobno Ice Cream Sandwich działa bardzo dobrze na starszym modelu – zrezygnowano po prostu z nakładki TouchWiz. Ciekawe jest również to, że model bliźniaczo podobny do Galaxy S, czyli Nexus S otrzymał aktualizację do czwartej wersji systemu...

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie