Satelitarny, tani internet? Podobno już w listopadzie!

Satelitarny, tani internet? Podobno już w listopadzie!

Operator satelitarny SES Astra wprowadzi na polski rynek tanie usługi dostępu do internetu przez satelitę.

Operator chce dotrzeć z Internetem do 2 mln gospodarstw domowych znajdujących się poza zasięgiem stacjonarnej sieci telekomunikacyjnej. Usługa ma ruszyć za trzy - cztery miesiące. Firma TS2 Technologie Satelitarne poda szczegóły oferty już w listopadzie.


Astra prowadzi obecnie negocjacje z operatorami zainteresowanymi oferowaniem usługi indywidualnym odbiorcom na terenie całego kraju. Koncern nie chce ujawnić, z którymi firmami rozmawia na ten temat, ale wiadomo, że w Niemczech i Francji udało mu się pozyskać dużych partnerów: Deutsche Telekom i spółkę z grupy France.

SES Astra chce sprzedawać usługę wraz z operatorami, którzy będą chcieli uzupełnić swoją ofertę o usługi dla terenów słabo zurbanizowanych. Jak zapowiadają przedstawiciele firmy, oferta Astry ma być nie tylko szybsza w porównaniu do starych technologii, ale także o kilkadziesiąt procent tańsza.

Jak dowiedział się przedstawiciel firmy TS2, Astra zaproponuje trzy pakiety usług, w których prędkość ściągania danych będzie się wahała od 256 kb/s do 1024 kb/s. W drugą stronę informacje są wysyłane z prędkością nawet 128 kb/s. Detaliczne ceny usług będą się wahały od ok. 70 do 140 zł miesięcznie.

Według specjalistów oferta Astry ma szansę zdobyć ok. 200 - 300 tys. klientów. Przynosiłoby to spółce i operatorom oferującym usługę ok. 300 mln zł rocznie.
All Calls
Czytaj także
Polecane galerie