Scott Forstall odchodzi z Apple

Scott Forstall odchodzi z Apple

04ddb2d470d210f7f17ac701dab8f796Jak donosi Wall Street Journal , Scott Forstall został "poproszony" o odejście z Apple. Forstall odpowiadał za tę część firmy, która zajmowała się oprogramowaniem dla urządzeń mobilnych, czyli systemem iOS oraz aplikacjami dla niego (np. iMovie, pakietem iWork, itd.). Podobno jest to kara za to, że nie chciał się podpisać po listem z przeprosinami za problemy z nowymi Mapami z iOS 6 (które zastąpiły te od Google'a).


Ale od jakiegoś czasu nieoficjalnie pracownicy Apple mówili o napięciach między Forstallem i innymi dyrektorami. Idealnym przykładem jest tu konflikt z Jony'm Ive o skeuomorfizm (stosowanie w aplikacjach elementów graficznych mających je upodobnić do przedmiotów ze świata rzeczywistego, np. skóry w Kalendarzu). Forstall forsował ten pomysł, natomiast Jony Ive był temu zdecydowanie przeciwny. Podobno w pewnym momencie obaj panowie nie byli w stanie nawet przebywać razem w pokoju spotkań. Kiedyś tego typu problemy pomagał rozwiązywać Steve Jobs, jednak po jego śmierci zabrakło osoby mogącej załagodzić takie spory. Najwidoczniej poskutkowało to odejściem Scotta Forstalla.


Apple poinformowało, że zadania Forstalla przejmie Craig Federighi, który dotychczas nadzorował zespół inżynierów zajmujący się oprogramowaniem dla platformy Mac i niedawno awansował na stanowisko Senior Vice President.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie