Sklep z motywami dla CyanogenModa już dostępny w Google Play

Sklep z motywami dla CyanogenModa już dostępny w Google Play

Zgodnie z daną wcześniej obietnicą, wczoraj do sklepu Google z aplikacjami dla Androida trafił program służący za katalog motywów kompatybilnych z silnikiem skórek wbudowanym w CyanogenModa (a od niedawna również Paranaoida). Jak informuje serwis  Android Beat , aplikacja pozwala na przeglądanie motywów posegregowanych na kilka podstawowych kategorii odpowiadających ilości zmienianych elementów. 
 
   
 
Mamy więc między innymi Motywy (z paczkami mogącymi zmieniać czcionki, animacje startu systemu, dźwięki, itd.), Style (zmieniają jedynie wygląd aplikacji), Ikony, etc. Pomiędzy poszczególnymi sekcjami przełączać się można za pomocą panelu wysuwanego z lewego brzegu ekranu. Umieszczono w nim też odnośnik do panelu zarządzania zainstalowanymi motywami (kółko zębate na dole).

Sam katalog to tak naprawdę zbiór odnośników do Google Play opatrzonych zrzutami ekranu. Obecnie sprawdza się to nieźle, ale jak liczba motywów zacznie być liczona w setkach i tysiącach, przyda się dodatkowy podział na kategorie (np. naśladujące nakładki, autorskie, itd.), bo przeglądanie listy z tysiącami elementów średnio będzie się sprawdzać.  Wyszukiwarka też byłaby mile widziana. 

Niezbyt idealnie działa też wyświetlanie cen - są zawsze pokazywane w dolarach (ale niestety twórcy nie zdecydowali się na umieszczenie symbolu waluty, więc trzeba się tego domyślać lub szukać w internecie). Widać też problemy z weryfikacją zgłaszanych danych - natknąłem się na jeden motyw z niedziałającym linkiem (Google Play informuje, że nic nie udało się znaleźć, podczas gdy po wpisaniu jego nazwy do wyszukiwarki pojawia się jako jeden z pierwszych wyników).

Aplikację możecie pobrać za darmo z  Google Play .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie