Smartfon pomoże pilnować dzieci

Smartfon pomoże pilnować dzieci

Fot. liewcf/cc/flickr

Aplikacja na smartfona może ulżyć nauczycielom, zmuszonym do pilnowania kilkudziesięciorga dzieci na wycieczce szkolnej - informuje New Scientist.

Opracowany przez Korea Advanced Institute of Science and Technology w Daejeon RubberBand korzysta z sensorów, przyczepianych do tornistra każdego z dzieci. Co sekundę każdy z nich wysyła sygnał radiowy do czujników wszystkich innych dzieci. Sygnały są zbierane przez odpowiednio oprogramowanego smartfona, który mierzy siłę sygnału pomiędzy każdą parą dzieci w grupie, aby określić ich wzajemne położenie.

Jeśli jakieś dziecko się zabłąka albo cała grupa pozostanie z tyłu, system uruchamia sygnał dźwiękowy i wyświetla zdjęcia zaginionych.

Podczas testów opiekunowie uznali system za bardzo pomocny - dzięki niemu unikali stresu i nie musieli wciąż nerwowo przeliczać głów podopiecznych. Podobna metoda sprawdziłaby się zapewne w przypadku zorganizowanych wycieczek turystycznych - na przykład na egipskim bazarze.

System RubberBand zostanie we wrześniu zaprezentowany podczas konferencji UbiComp w Pittsburghu.

bezpieczeństwo, dziecko, smartfon
PAP
Czytaj także
Polecane galerie
2013-01-07 11:30 Bywalec forum
neistety takie aplikacje często zawodzą, tak jak można niby namierzyć osobę ze smartfonem i co? ostatnio podczas weekendu wyświetliło mi się, ze kumpel jest w Monachium,a był w KAtowicach