Smartfony BlackBerry z 64-bitowymi procesorami jednak w tym roku?

Smartfony BlackBerry z 64-bitowymi procesorami jednak w tym roku?

Smartfony BlackBerry wyposażone w procesory nowej generacji miały być tematem na tyle odległym, że można było ten temat przynajmniej odrobinę zlekceważyć. Sporo jednak wskazuje na to, że ich pojawienie się na rynku jest kwestią zaledwie kilku miesięcy.

Według informatora portalu Pocket-Lint, tak uzbrojone urządzenia powinny pojawić się w sklepach jeszcze w tym roku, we wrześniu. Co ciekawe, teoretycznie mniej więcej pokrywa się to z okresem, w którym komercyjnie udostępnione miały być modele określane do tej pory jako Q30 i Z50.

Nie wiadomo, czy to właśnie w ich projektach wprowadzono odpowiednie zmiany czy też czekamy na jeszcze inny model albo poprzednie dwa zostały anulowane. Według najnowszych doniesień, serie W (QWERTY), O (dotykowy) oraz niezidentyfikowany przedstawiciel serii B, o ile w ogóle powstaną, mają celować raczej w średnią lub średnią-wyższą półkę.

Źródło, na które powołuje się P-L i które wcześniej "wielokrotnie miało racje w sprawach związanych z BlackBerry, ma być "w 100% pewne", że zdecydowano się na 64-bitowe procesory i że wraz z nimi doczekamy się wsparcia dla OpenGL w wersji 3.0. Pamiętajmy jednak, aby do wszystkich tego typu plotek podchodzić z bardzo dużym dystansem.

via: pocket-lint / n4bb

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie