SMS-y w roamingu będą tańsze

SMS-y w roamingu będą tańsze

Fot. EPA/PAP

Po zmniejszeniu opłat za rozmowy z telefonów komórkowych za granicą, przyszedł czas na redukcję opłat za SMS-y wysyłane w ramach roamingu.

Komisja Europejska rozpoczyna pracę nad przepisami, które zagwarantują obniżkę cen.

Bruksela najpierw prosiła operatorów komórkowych w Unii, by dobrowolnie obniżyli ceny usług. Czekała do lata. Ponieważ jej apel nie został wysłuchany, zdecydowała, że zmusi operatorów do znacznych redukcji, nawet o połowę. Jesienią zostaną przygotowane przepisy w tej sprawie.

Komisja Europejska argumentuje, że stawki roamingowe za wysyłane SMS-y są zbyt wysokie i różnią się znacznie w zależności od kraju. Z danych Brukseli wynika, że bardzo drogie usługi są przede wszystkim w państwach, do których Europejczycy najchętniej wyjeżdżają na wakacje - we Włoszech, Francji, w Hiszpanii i Grecji.

Zapowiedzi Komisji dotyczące obniżki cen za wysyłane SMS-y powinny być traktowane poważnie. Była ona równie stanowcza, gdy wydała wojnę wysokim opłatom za rozmowy z telefonów komórkowych za granicą. Przepisy, które weszły w życie w ubiegłym roku, doprowadziły do redukcji cen nawet o 60 procent.

ue, unia, ceny, sms, roaming, telefon
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Black Fox
83.31.207.* 2008-07-16 01:48
Gospodarki recznie sterowanej ciag dalszy.