Solar Impulse zakończył podróż przez USA [WIDEO]

Solar Impulse zakończył podróż przez USA

Fot. PAP/EPA

Napędzany energią słoneczną samolot Solar Impulse wylądował na lotnisku im. Kennedy'ego w Nowym Jorku po 18-godzinnym locie z Waszyngtonu, kończąc w ten sposób wieloetapową powietrzną podróż przez całe terytorium Stanów Zjednoczonych.

Na zjęciu: pilot André Borschberg szef projektu Bertrand Piccar.

W trakcie lotu do Nowego Jorku na dolnej powierzchni lewego skrzydła wykryto rysę długości 2,5 metra, ale zdaniem organizatorów przedsięwzięcia pilot Andre Borschberg nie był narażony na żadne niebezpieczeństwo.

Solar Impulse zakończył podróż przez Stany
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA
  • fot: PAP/EPA

Solar Impulse, wyposażony w cztery silniki o mocy 10 koni mechanicznych każdy, ma taką samą rozpiętość skrzydeł jak jumbo-jet, natomiast pod względem masy odpowiada samochodowi średniej wielkości.

Zobacz relację z podróży:

Jego transamerykańska podróż rozpoczęła się dwa miesiące temu przelotem z San Francisco do Phoenix. Kolejnymi przystankami samolotu, pilotowanego na zmianę przez Borschberga i jego kolegę Betranda Piccarda, były Dallas, St. Louis, Cincinnati i Waszyngton.

Czytaj więcej o samolocie w Money.pl
Solar Impulse przemierza USA
Samolot zaprojektowany przez Piccarda wygląda nietypowo, jest podobny do ważki. Wąski kadłub, niewielka kabina pilota i długie skrzydła, których rozpiętość wynosi 63 metry, czyli tyle co samolotu pasażerskiego.
Samolot na baterie słoneczne przemierza USA
Ostateczny cel podróży to Lotnisko Kennedy'ego w Nowym Jorku. Ma tam dotrzeć na początku lipca.
usa, samolot, solar impulse
PAP
Czytaj także
Polecane galerie