Sony Ericsson dostarcza najbardziej rozrywkowe smartphony

Sony Ericsson dostarcza najbardziej rozrywkowe smartphony

Warszawa, 16 czerwca 2010 - Xperia(TM) oferuje swoim użytkownikom najlepsze doświadczenia komunikacji i rozrywki oferując kolekcję smartphonów o bogatym wyborze kształtów i stylów.

 

 

Smartphony: Xperia(TM) X10, X10 mini oraz X10 mini pro otrzymają aktualizacje oprogramowania do najnowszych wersji, aby zwiększyć efektywność ich działania i dostarczyć odbiorcy nowe doświadczenia w komunikacji i rozrywce.

W trzecim kwartale 2010 na wybranych rynkach smartphony Xperia(TM) X10, X10 mini oraz X10 mini pro otrzymają aktualizację oprogramowania, tak aby mogły działać w systemie operacyjnym Android 2.1. Pozycja telefonu Xperia(TM) X10 jako najlepszego smartphonu multimedialnego, działającego w systemie operacyjnym Android, zostanie umocniona poprzez dodanie możliwości nagrywania materiałów video w technologii HD, w ramach tej samej aktualizacji przeprowadzonej w trzecim kwartale. Dalsza aktualizacja oprogramowania modelu Xperia(TM) X10 w czwartym kwartale sprawi, że będzie możliwe bezprzewodowe łączenie się telefonu z telewizorem i wyświetlanie na nim własnych treści. Zostaną także dodane usprawnienia do aplikacji Timescape(TM) oraz Mediascape.

 

Modele Xperia(TM) oferują najlepsze w tej klasie rozwiązania w dziedzinie rozrywki, takie jak aplikacje, mapy, funkcje poczty elektronicznej oraz szybkiego Internetu, tworzą tym samym najbardziej rozrywkowe telefony typu smartphone. Model Xperia(TM) X10 to najbardziej reprezentacyjny telefon z kolekcji Xperia(TM). Posiada on aparat fotograficzny o rozdzielczości 8.1 Mpix oraz wyświetlacz o przekątnej 4,0 cala - pozwala to kreatywnie używać multimedia i komfortowo przeglądać zawartość. Dzięki autorskim aplikacjom takim jak Mediascape i Timescape(TM) bez problemu można zorganizować i ożywić zasoby multimedialne i komunikacyjne w telefonie.

 

 Oprócz funkcji i aplikacji, niezbędnym elementem doświadczenia użytkownika w dziedzinie rozrywki jest także design. W całym portfelu produktowym Sony Ericsson zastosowana jest filozofia ergonomicznego wzornictwa, nawiązująca do linii ludzkiego ciała. Sprawia ona, że wszelkie rozwiązania technologiczne mieszczą się w produktach, które wyglądają świetnie i komfortowo leżą w dłoni. Innowacyjność Sony Ericsson we wzornictwie sprawia, że smartphony z rodziny Xperia(TM) są oferowane w szerokim wyborze rozmiarów i stylów.

 

Steve Walker, Head of Product Marketing w Sony Ericsson powiedział: "Sony Ericsson, zgodnie ze swoją wizją, jest marką ucieleśniającą ideę Communication Entertainment, czyli: komunikacja i rozrywka. Skupiamy się silnie na rynku smartphonów, a w szczególności na tworzeniu najbardziej rozrywkowych smartphonów. Sony Ericsson jako firma posiada unikalne atuty do osiągania tego celu, którymi są jej doświadczenie w opracowaniu telefonów z serii Walkman(TM) i Cybershot(TM) oraz współpraca z macierzystą firmą Sony".

Sony Ericsson przedstawia dziś telefon Sony Ericsson Xperia(TM) X8, który czerpie z sukcesu telefonu Sony Ericsson Xperia(TM) X10 oraz produktów mini, a który równocześnie rozszerza o nowy model najbardziej rozrywkową kolekcję smartphonów, przybliżając ją jeszcze szerszemu gronu odbiorców.

 

Sony Ericsson Xperia(TM) X8

Model Sony Ericsson Xperia(TM) X8 to wspaniały rozrywkowy smartphone, który roztacza urok kolekcji Xperia(TM) na nowych segmentach rynku. Interfejs użytkownika jest w nim podobny do tego, jaki posiada telefon Xperia(TM) X10 mini. Oparty jest on na czterech ikonach umieszczonych w rogach ekranu. Zapewniają one prostą obsługę telefonu, nawet przy posługiwaniu się jedną ręką, i mogą być dostosowywane do potrzeb użytkownika, pozwalając mu za jednym dotknięciem uruchamiać ulubione aplikacje. Model Sony Ericsson Xperia(TM) X8 posiada także aplikację Timescape(TM) umożliwiającą łatwy dostęp do wszystkich powiadomień użytkownika z jego sieci kontaktów, jak również przycisk "nieskończoność", który za jednym klinknięciem umożliwi dostęp do ,,całego świata" przeróżnych treści. Otwarty system operacyjny Android dostarcza wspaniałych funkcjonalności dla smartphona i zapewnia dostęp do tysięcy aplikacji z serwisu Android Market(TM). Timo Maassmann, Global Marketing Manager w Sony Ericsson, powiedział: "Jest nam niezwykle miło, że możemy dostarczyć pełnię doświadczenia użytownika smartphone Xperia(TM) nowym odbiorcom. Przekazujemy im urządzenie w pełni wyposażone w najnowsze funkcje, w bardzo atrakcyjnej cenie." 

Sony Ericsson Xperia(TM) X8 jest wprost stworzony do tego, aby cieszyć się multimediami. Trzycalowy wyświetlacz sprawi, że patrząc na niego dostrzeżesz wszystkie szczegóły, niezależnie od tego co będziesz na nim oglądać: grę z serwisu Android Market(TM), materiały wyszukiwane w sieci czy może najnowszy filmik z portalu YouTube(TM). Będziesz mógł odkrywać i pobierać piosenki z serwisu PlayNow(TM), a następnie słuchać całych swoich zasobów muzycznych przez słuchawki, które mają wejście typu jack 3,5 mm. W przypływie większej kreatywności będziesz mógł posłużyć się aparatem fotograficznym o rozdzielczości 3.2 MPix i funkcją nagrywania filmów video.

Sony Ericsson Xperia(TM) X8 - kluczowe funkcje

?         Interfejs oparty na ikonach w czterech rogach ekranu, ułatwiający obsługę telefonu jedną ręką oraz dostęp do aplikacji za jednym dotknięciem

?         Będziesz mógł dostosować cztery rogi ekranu do swoich ulubionych aplikacji i dodawać widżety do ekranów głównych

?         Będziesz mógł cieszyć się grami, materiałami video, Internetem i wieloma innymi funkcjami na ekranie o przekątnej 3 cali

?         Funkcja Timescape(TM) gromadzi wszystkie Twoje powiadomienia w jednym miejscu

?         Android Market(TM) - tysiące aplikacji, abyś nigdy się nie nudził

?         Aparat fotograficzny o rozdzielczości 3.2 MPix - będziesz mógł robić zdjęcia i od razu zamieszczać je na portalu Facebook(TM)

Sony Ericsson Xperia(TM) X8 dostępny będzie na wybranych rynkach od trzeciego kwartału w kolorach: biały, ciemnoniebieski/ biały, Aqua Blue/ biały, różowy/ biały, srebrny/ biały.

Aby uzyskać więcej informacji zaloguj się na blogu produktowym Sony Ericsson pod adresem: http://blogs.sonyericsson.com/products

Wiadomości

 

Push e-mail

Instant messaging

Wsparcie Microsoft Exchange ActiveSync(R) z Dataviz(TM) RoadSync(TM)

MMS

Słownik T9

SMS

Wzornictwo

 

Autorotacja

Tapety

Dotykowy ekran

Rozrywka

 

Przycisk nieskończoności

Radio FM

Strumieniowanie wideo

Odtwarzacz wideo

Organizator

 

Kalendarz

Tryb samolotowy

Książka telefoniczna

Sony Ericsson Home z Widget

Notatki

Usługi lokalizacyjne

 

A-GPS

Google Maps(TM)

Wisepilot(TM) turn-by-turn navigation* (darmowa wersja próbna)

 

*ta usługa może być dostępna nie na wszystkich rynkach. Więcej informacji: www.sonyericsson.wisepilot.com

Łączność

 

3.5 mm audio jack

Bluetooth(TM)

Złącze Micro USB

Aplikacja NeoReader(R) barcode scanning

Sony Ericsson Sync

Pamięć masowa USB

Łącze USB

Wi-Fi(TM)

Usługi Google(TM)

 

Android Market(TM)

Gmail(TM)

Google Calendar(TM)

Google Latitude(TM)

Google Maps(TM) with Street View

Google search widget

Google Talk(TM)

YouTube(TM)

Wyświetlacz

 

TFT dotykowy 16,777,216 kolorów

Dotykowy ekran

3.0 cali

320 x 480 Pix (HVGA)

Odporny na zarysowania (min. twardość ołówka 6H)

Akcesoria

W zestawie:

  • Sony Ericsson Xperia(TM) X8
  • Bateria 1200mAh
  • Stereofoniczny zestaw słuchawkowy
  • Karta 2 GB microSD(TM)
  • Kabel Micro USB do ładowania, synchronizacji i przesyłu danych
  • Podręcznik użytkownika

Opcjonalnie:

  • Bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Hi-Fi z Radiem FM MW600
  • Przenośne głośniki stereo MS450
  • Słuchawki Hi-Fi z pilotem MH810

Fakty 1)2)

Rozmiar: 99 x 54 x 15 mm

Waga: 104g

 

Pamięć telefonu: do 128 MB

 

Slot karty pamięci: microSD(TM) do 16GB

 

Karta pamięci dołączona: 2 GB

 

System operacyjny: Google(TM) Android Donut, version 1.6

Procesor: 600MHz

Dostępność i wersje

Sieci

 

UMTS HSPA 900/2100

GSM GPRS/EDGE 850/900/1800/1900

 

UMTS HSPA 800/1900/2100

GSM GPRS/EDGE 850/900/1800/1900

Kolory

Biały

Ciemno niebieski/biały

Błękitny/biały

Różowy/biały

Srebrny/Biały

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie