Sony Ericsson Xperia(TM) PLAY wchodzi na rynek z ponad 60 grami

Sony Ericsson Xperia(TM) PLAY wchodzi na rynek z ponad 60 grami

Warszawa, 07 kwietnia, 2011 - Sony Ericsson Xperia(TM) PLAY, pierwszy smartfon z certyfikatem PlayStation(R), jest teraz w sprzedaży w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Holandii, Austrii, Szwajcarii, Szwecji, Norwegii, Danii, Rosji, Hong Kongu oraz na Tajwanie, a w ciągu następnych dwóch tygodni będzie dostępny dodatkowo na sześciu kolejnych rynkach, także w Polsce. Smartfon Xperia(TM) PLAY wprowadza ponad 60 gier od największych w branży twórców treści multimedialnych, takich jak Sony Computer Entertainment, Gameloft, Electronic Arts oraz Glu Mobile. Pula gier dostępnych do pobrania już w momencie wprowadzenia telefonu na rynek stanowi połączenie oryginalnych tytułów PlayStation(R) oraz znanych tytułów 3D z popularnymi grami integrującymi świat fikcyjny z życiem codziennym. Wszystkie te gry są optymalnie dostosowane do unikalnego padu do gier i w pełni wykorzystują potencjał graficzny i możliwości kontrolerów Xperia(TM) PLAY.


Sony Ericsson nawiązał współpracę z ponad dwudziestoma twórcami oprogramowania - od dużych wydawców do niezależnych autorów, tj. od firm opracowujących oprogramowanie middleware, takich jak Havoc i Unity, do niezależnych programistów tworzących na platformie Android. A wszystko to, aby zapewnić stały dopływ nowych tytułów dla telefonu Xperia(TM) PLAY. Oto niektóre z najciekawszych:

 

 

 

o    Assassins Creed Altair's Chronicles HD  - gra z największą ilością licencji - z wartką akcją, zagadkami i działaniami "po kryjomu", osadzona na Bliskim Wschodzie w czasach krucjat.
o    Need for Speed - usiądź za kierownicą najszybszych, najnowocześniejszych i posiadających największą moc silnika samochodów na świecie. Jedna z licencjonowanych gier video, które osiągnęły największy sukces w historii.
o    Tom Clancy's Splinter Cell - najnowszy odcinek jednej z najważniejszych wśród licencjonowanych gier. Specjalne jednostki operacyjne oraz renegat Sam Fisher powracają, aby walczyć ze skorumpowaną agencją wywiadowczą.
o    Dungeon Defenders Second Wave - zapierająca dech w piersiach grafika, intensywne granie i wyłączność dla telefonu Xperia PLAY.
o    Gun Bros - wybierz broń i dołącz do bohaterów z drużyny "Freakishly Rugged" - Percy'ego i Francis Gun - którym pomagają przerażające stwory z obcych galaktyk.
o    Galaxy on Fire 2 - pozwól sobie na ucieczkę w kosmos i zanurz się na wiele godzin w grze z obłędną grafiką, która pozwala zgłębiać tajniki przestrzeni kosmicznej.
o    Guns 'n' Glory - kierujesz gangiem bandytów w tej popularnej i nagradzanej grze typu "casual game", tj. integrującej świat gry z życiem codziennym w wybranym miejscu i czasie - tutaj twórcy posłużyli się zabawnym światem westernu; w grze występuje motyw obrony oblężonej twierdzy.
o    Worms - wyślij pluton swoich "robaczków" do walki, w tej nagradzanej strategicznej trze turowej (TBS).
o    Zenonia 2 - The lost memories - klasyczna i popularna gra RPG. Liczne wyprawy ubrane w epicką fabułę.
o    Backstab - epicka gra przygodowa rozgrywana w trzeciej osobie, w której można znaleźć dużo walk na miecze oraz innych dynamicznych potyczek. Gra wejdzie na rynek 14 kwietnia, wyłącznie dla telefonu Xperia(TM) PLAY.
o    N.O.V.A.2 - niesamowita grafika i intensywne doznania gry dla wielu graczy. Ta "strzelanka" rozgrywana w pierwszej osobie debiutuje w systemie Android wyłącznie dla telefonu Xperia(TM) PLAY.


Dodatkowo, firma Sony Ericsson ma przyjemność potwierdzić, że Asphalt 6 - najnowszy odcinek jednej z wiodących i najlepiej sprzedających się gier wyścigowych, dostępny będzie bez opłat wyłącznie na telefonie Xperia(TM) PLAY.

Gry można pobierać za pośrednictwem aplikacji "Xperia(TM) PLAY launcher która uruchamia się automatycznie po wysunięciu pada do gier w smartfonie.

Aplikacja "Xperia(TM) PLAY launcher" poleca gry i umożliwia odbiorcom wyszukiwanie najlepszych tytułów, optymalnie przystosowanych do telefonu Xperia(TM) PLAY na platformie Android.
Istnieje także cała gama oryginalnych gier z certyfikatem PlayStation(R) dostępnych przy wprowadzeniu telefonu do sprzedaży (na początek tylko na wybranych rynkach). Wśród nich znajduje się uprzednio zainstalowana gra "PS One classic Crash Bandicoot(R)* oraz pięć innych oryginalnych gier PlayStation(R) do pobrania za pomocą aplikacji PlayStation(R) Pocket na telefonie Xperia(TM) PLAY.
o    Cool Boarders 2 - Czas znów chwycić deskę do snowboardu i sunąć przez śnieg na 16 trasach wyścigowych do intensywnej jazdy.
o    Destruction Derby - Prawdziwa samochodowa jatka. Zapnij pasy i rozpocznij szaloną jazdę z rozbijaniem samochodów - na pewno wyślesz swoich przeciwników na złom zanim oni zdążą to zrobić tobie!
o    Jumping Jack Flash - Zupełnie inna gra platformowa w pierwszej osobie. Przeskakuj w obrębie sześciu kolorowych światów, z królikiem-robotem w kokpicie, ścigając złego międzygalaktycznego developera nieruchomości Barona Aloha.
o    MediEvil(TM) - Zostałeś wskrzeszony po stu latach i powracasz, aby pokonać czarodzieja Zaroka. Jako prawdopodobnie najbardziej niepozorny bohater na świecie, wyprawiasz się znów, aby ocalić swoją krainę i być może uda ci się to - po raz pierwszy.
o    Syphon Filter(TM) - Stań się Gabe'm Loganem: ekspertem wojennym do spraw walk partyzanckich - człowiekiem, który wyrusza na osobistą krucjatę, aby rozbić międzynarodową siatkę terrorystyczną i wyeliminować śmiercionośnego wirusa.
Cały czas będzie pojawiało się jeszcze więcej gier firmowanych przez Sony Computer Entertainment dla telefonu Xperia(TM) PLAY.
Dominic Neil-Dwyer, Head of Market Development w Sony Ericsson powiedział: "Wspaniale jest móc wreszcie przekazać telefon Xperia(TM) PLAY do rąk odbiorców. To dopiero początek, a przyszłość jest ekscytująca. Tworzymy ją dzięki zainteresowaniu i wsparciu, jakie otrzymujemy od branży związanej z grami. W najbliższych miesiącach telefon Xperia(TM) PLAY będzie otrzymywał stały, świeży dopływ innowacyjnych treści multimedialnych."

Smartfon Xperia(TM) PLAY, począwszy od dziś i w ciągu najbliższych dwóch tygodni, zostanie wprowadzony na rynek w następujących krajach: Wielka Brytania, Niemcy, Austria, Hiszpania, Francja, Szwecja, Norwegia, Dania, Finlandia, Holandia, Szwajcaria, Singapur, Tajwan, Hong Kong, Rosja, Indie i Portugalia.

Jak zostało ogłoszone na konferencji Mobile World Congress, telefon Xperia(TM) PLAY trafi do sklepów na amerykańskim rynku jeszcze tej wiosny, przy współpracy z Verizon Wireless.

W Polsce telefon będzie dostępny pod koniec kwietnia, początek maja.

Dodatek: gry dostępne w pierwszym tygodniu sprzedaży:
Bruce Lee Dragon Warrior from Digital Legends (pre-installed)
FIFA 2010 from EA Mobile (pre-installed**)
Sims 3 from EA Mobile (pre-installed**)
Star Battalion from Gameloft (pre-installed**)
Tetris from EA mobile (pre-installed**)
Asphalt 6 from Gameloft (free to download)
Dungeon Defenders: Second Wave from Trendy Entertainment
Galaxy on Fire 2 from Fishlabs
Assassins Creed from Gameloft
Need for Speed SHIFT from  EA Mobile
Worms from EA Mobile
Nova 2 from Gameloft
Modern Combat Black Pegasus from Gameloft
Guns n Glory from Handygames
Reckless Racing from Polarbit  
Real Football 2011from Gameloft
Gun Bros from Glu Mobile  
Racer Luma from Arcade/Unity  
Cordy from SilverTree Media
Aporkalypse from Handygames
Brothers in Arms Global Front from Gameloft
Guerrilla Bob from Angry Mob Games/Unity
Let's Golf 2 from Gameloft
Zenonia 2 from Gamevil  
Cyberlords from Handygames
Guitar Hero(TM) Warriors of Rock Mobile from Glu Mobile  
Age of Zombies from Halfbrick Studios
Spectral Souls from HyperDevBox Japan  
Splinter Cell Conviction from Gameloft
Air Attack from Art in Games/Unity
Armageddon Squadron from Polarbit  
Uno from Gameloft
InfeCCt from Handygames  
Spiderman total Mayhem from Gameloft
Millionaire City from Digital Chocolate
Avatar from Gameloft
Raging Thunder 2from Polarbit
Homerun Battle 3D from Com2us Games
Aftermath XHD from Jakyl  
I Must Run from GameLion
Baseball Superstars 2011from Gamevil
Ground Effect Pro from Jakyl  
ZeNonia from Gamevil
Super KO Boxing  2 from Glu Mobile
Farm Story from Team Lava
Wave Blazer from Polarbit
Soccer Superstars from Gamevil
Battle Bears from Skyvu  
Tower Blocks New York from Digital Chocolate
Super Dynamite Fishing from Handygames
Iron Sight from Polarbit
Toonwarz from Polarbit
Restaurant Story from Team Lava
Escape from AMA
Raving Babies from AMA
Bakery Story from Team Lava
Denki Blocks! Deluxe from Jakyl  
Rollercoaster Rush from Digital Chocolate

Oryginalne gry PlayStation:
Crash Bandicoot(R) from Sony Computer Entertainment Inc.
Cool Boarders 2 from Sony Computer Entertainment Inc.
Destruction Derby from Sony Computer Entertainment Inc.
Jumping Jack Flash from Sony Computer Entertainment Inc.
MediEvil(TM) from Sony Computer Entertainment Inc.
Syphon Filter(TM) from Sony Computer Entertainment

* We Francji na telefonie Xperia(TM) PLAY zainstalowana będzie aplikacja Syphon Filter(TM)

** Dobór wcześniej zainstalowanych gier może różnić się w zależności od kraju


O firmie Sony Ericsson:
Sony Ericsson w październiku 2011 rok będzie obchodzić dziesiątą rocznicę powstania spółki joint venture pomiędzy firmami Sony i Ericsson. Przez lata działalności firma łączyła najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii komunikacyjnych ze światem rozrywki. W rezultacie powstała linia  Xperia(TM)- ,,najbardziej rozrywkowe smartfony"  na rynku telefonów komórkowych. Siedziba główna Sony Ericsson mieści się w Londynie, a działy marketingu i sprzedaży są w większości krajów świata. Fabryki produkcyjne znajdują się  w Chinach, natomiast centra rozwoju produktów są w Chinach, Japonii, Szwecji i Dolinie Krzemowej w Kalifornii.

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie