Sony udostępnia kod źródłowy czystego Androida 5.0 dla Xperii

Sony udostępnia kod źródłowy czystego Androida 5.0 dla Xperii

Producent smartfonów i tabletów z serii Xperia co prawda nie oferował praktycznie urządzeń w edycji Google Play edition (nie licząc Xperii Z Ultra, która była raczej niszowym modelem), ale mimo to udostępnia czystego Androida nieco inną drogą - publikując w serwisie GitHub pliki źródłowe kolejnych wersji przystosowanych do działania na wybranych modelach. Nie inaczej jest z Lollipopem.

Na początku zeszłego tygodnia  pisaliśmy , że Sony chwaliło się Androidem 5.0 uruchomionym na topowych Xperiach. Wówczas jednak nie opublikowano jeszcze plików źródłowych, a na filmie było widać niedziałającą warstwę radia (odpowiadającą za SMSy, połączenia telefoniczne, internet mobilny, itd.). Sugerowało to, że prace są na dosyć wczesnym etapie.

Inżynierowie jednak szybko uporali się z wczesnymi problemami i udostępnili niedawno źródła oraz pliki binarne wymagane do poprawnego działania wszystkich komponentów pod Androidem 5.0, o czym informuje serwis  Android Police . Deweloperzy mogą je pobierać dla Xperii Z3, Z3 Compact, Z2, Z1 oraz Z1 Compact. Ich posiadacze mogą się więc spodziewać w niedługim czasie w pełni funkcjonalnych ROMów bazujących na Lollipopie dla tych urządzeń.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie