Sporo zmian w Pushbullet dla iOS

Sporo zmian w Pushbullet dla iOS

O aplikacji Pushbullet pisaliśmy już wiele razy. Aplikacja pozwala na synchronizację powiadomień oraz schowka pomiędzy komputerem i urządzeniami z Androidem. Oprócz tego oferuje też łatwe przesyłanie notatek, łączy, itd. do urządzeń czy innych osób. Do tej pory, posiadacze urządzeń z iOS korzystać mogli jedynie z tego ostatniego, a synchronizacja schowka czy powiadomień pozostawała poza ich zasięgiem. Dziś jednak się to zmieniło.
 
  
Jak informują twórcy usługi na  oficjalnym blogu , nowa wersja aplikacji dla iOS zyskała w końcu wsparcie dla synchronizacji powiadomień oraz zawartości schowka. Jest tylko jedno "ale" - synchronizacja notyfikacji może odbywać się jedynie poprzez Bluetooth LE i jedynie z komputerami Mac (i zainstalowaną udostępnioną właśnie aplikacją dla OS X). Wynika to z ograniczeń narzuconych przez Apple, które nie pozwala wysyłać powiadomień przez internet.
 
 
Oprócz tego, program dla iOS został nareszcie przystosowany do dużego ekranu iPada i zyskał wsparcie dla udostępniania w iOS 8. W tym drugim wypadku należy pamiętać o uaktywnieniu rozszerzenia w ustawieniach menu udostępniania. Gdy to zrobimy, możemy przesyłać za pomocą Pushbullet obrazki, linki czy dowolne inne pliki z aplikacji firm trzecich obsługujących systemowy mechanizm udostępniania. Niestety programiści coś skopali i okienko rozszerzenia korzysta z innego języka niż angielski (z którego korzysta główny program).

Nową wersję Pushbullet możecie już pobierać za darmo z  App Store .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie