Starbucks otwiera kolejny lokal w... iTunes

Starbucks otwiera kolejny lokal w... iTunes

Największa sieć sklepów z kawą Starbucks staje się wszechobecna. Firma otworzyła właśnie nowy "sklep" na platformie iTunes, należącej do koncernu Apple.

Starbucks poinformował w czwartek, iż osiągnął porozumienie z Apple dotyczące zamieszczenia sekcji Starbucks Entertainment w ramach sklepu internetowego iTunes. Umożliwi to internautom ściąganie muzyki z katalogu Starbucks Hear Music, który oferuje piosenki takich wykonawców, jak m.in. Ray Charles czy Willie Nelson.

Sieć salonów z kawą rozpoczęła przygodę z muzyką już ponad dziesięć lat temu, sprzedając ją w swoich sklepach. W 1999 r. firma zakupiła sieć muzyczną Hear Music. W ramach iTunes znajdą się cyfrowe wersje płyt CD oraz listy przebojów opracowane przez Hear Music.

- Rynek muzyki w wersji cyfrowej dostępnej przez internet rozwija się bardzo dynamicznie, znajdujemy się więc w odpowiednim miejscu - podkreśla Ken Lombard ze Starbucks Entertainment.

Umowa nie przewiduje żadnej opłaty za umieszczenie Starbucks w ramach portalu iTunes, natomiast zyski ze sprzedaży muzyki w sekcji Starbucks będą dzielone między Apple i sieć.

internet, apple, itunes
MediaRun
Czytaj także
Polecane galerie