Szybka porada: Gdzie ustawić automatyczną odpowiedź SMS w BlackBerry 10.2

Szybka porada: Gdzie ustawić automatyczną odpowiedź SMS w BlackBerry 10.2

Wśród nowości zawartych w najnowszej odsłonie systemu operacyjnego BlackBerry 10 znalazły się nie tylko poważne usprawnienia i zmiany, ale także dodatki teoretycznie drobniejsze, mogące jednak wyraźnie ułatwić życie wielu użytkownikom. Do tej kategorii z pewnością zaliczyć można opcję wysyłania zdefiniowanych przez nas wiadomości tekstowych do osób, które próbują się do nas dodzwonić, podczas gdy my nie możemy lub nie chcemy odebrać.

Co ciekawe, choć sama funkcja nazwana została "Reply Now", w ustawieniach odnajdziemy ją w zakładce "Priorytetowe wybieranie" (cokolwiek to oznacza).

Chcąc więc skorzystać z tej opcji należy:

  • Uruchomić aplikację telefonu
  • Przeciągnąć palcem z górnej krawędzi ekranu
  • Z rozwiniętego menu wybrać ikonę "Ustawienia"
  • Na liście odnaleźć zakładkę "Priorytetowe wybieranie"
  • Ustalić opcję "Odpowiedz teraz" na pozycję "I"
  • Zdefiniować zestaw domyślnych odpowiedzi
  • Opuścić menu

Od tego momentu, przy odrzuceniu połączenia będziemy mogli wybrać, czy chcemy poinformować dzwoniącą osobę o tym, że nie mogliśmy odebrać i np. że oddzwonimy za 15 minut albo aktualnie prowadzimy samochód.

Należy jednak pamiętać, że aby opcja zadziałała, dzwoniąca do nas osoba musi nie tylko znajdować się w naszej książce adresowej czy na liście kontaktów BBM, ale także - w tym pierwszym przypadku - mieć przypisany numer telefonu do pola "Mobile", czyli telefonu komórkowego. Nawet jeśli połączenie będzie wykonywane z numeru komórkowego, ale będzie on przypisany np. do zakładki "Domowy", funkcja "Reply Now" nie będzie aktywna.
Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie