Szykują się spore zmiany w ROMie Paranoid

Szykują się spore zmiany w ROMie Paranoid

Ostatnio sporo się dzieje na scenie Custom ROMów. Najpierw CyanogenMod  ogłosił  informację o pozyskaniu inwestora oraz utworzenie firmy mającej zajmować się rozwojem tej dystrybucji Androida, a teraz twórcy Paranoida publikują zapowiedź zmian w swoim oprogramowaniu na  swoim profilu  w serwisie Google+. Nie będą one tak znaczące, jak w wypadku pierwszego ROMu, ale też w istotny sposób mogą wpłynąć na użytkowników.

Przede wszystkim, nadchodzi koniec oficjalnego wsparcia szerokiej gamy urządzeń. Zespół będzie prowadził prace jedynie nad ROMem dla kilku wybranych urządzeń (zapewne seria Nexus + być może kilka innych popularnych modeli jak Galaxy S4 czy HTC One). Pozostali będą musieli zadowolić się nieoficjalnymi portami. Oprócz tego, zespół chce przepisać ROM od zera - po prostu mają teraz więcej doświadczenia i chcą je wykorzystać by pewne rzeczy lepiej zaimplementować. W trakcie tego procesu (i przy dodawaniu zupełnie nowych funkcji) twórcy chcą również pozostawać w zgodzie z wyglądem i architekurą Androida najbardziej jak to tylko możliwe.

Do tego wszystkiego, Paranoid ma być w przyszłości przeznaczony przede wszystkim dla zwykłych, mniej doświadczonych użytkowników, a nie deweloperów, hakerów, profesjonalistów, itd. Oczywiście oni też znajdą coś dla siebie, ale nie będą już głównym targetem tego ROMu.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie