Szykuje się duże odświeżenie interfejsu Google Play

Szykuje się duże odświeżenie interfejsu Google Play

Redaktorom z portalu Droid-Life udało się dotrzeć do wczesnej wersji klienta Google Play w wersji 4.0 dla Androida. Trzeba przyznać, że Google szykuje dla nas spore zmiany. Przede wszystkim interfejs stanie się jaśniejszy i bardziej kolorowy niż obecny.

 

Oprócz tego, w niektórych miejscach pozioma lista z aplikacjami zostanie zastąpiona siatką z ich ikonami i nazwami. Same listy poziome także uległy pewnej modyfikacji i nieco przypominają teraz karty z Google Now.

 


 


W końcu zrezygnowano też ze specjalnego ekranu pojawiającego się po rozpoczęciu instalacji aplikacji. Teraz znowu po zatwierdzeniu pobierania wracamy od razu na stronę programu. Poza tym, opcję włączenia automatycznej aktualizacji na stronie każdej zainstalowanej aplikacji zastąpiono rezygnacją z automatycznego instalowania nowych wersji. Zmieniły się również zakładki widoczne u góry ekranu, które wyglądają jak te z systemowej aplikacji telefonu czy kontaktów. Niestety, nie wiadomo kiedy Google może udostępnić finalną wersję wszystkim chętnym.

 

 

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie