Tablet BlackBerry PlayBook jako pierwszy otrzymał certyfikat rządu amerykańskiego

Tablet BlackBerry PlayBook jako pierwszy otrzymał certyfikat rządu amerykańskiego

W imieniu Research In Motion mamy przyjemność poinformować, że tablet BlackBerry(R) PlayBook(TM) jako pierwsze urządzenie tego typu otrzymało certyfikat FIPS 140-2, pozwalający na wykorzystanie go przez amerykańskie agencje rządowe. Certyfikat FIPS (Federal Information Processing Standard) jest przyznawany przez amerykański Narodowy Instytut Standardów i Technologii (National Institute of Standards and Technology), który działa w oparciu o Federal Information Security Management Act z 2002 roku.

 

,,Przyznanie certyfikatu jest kolejnym dowodem na to, że dążymy do spełnienia oczekiwań organizacji, które wysoko cenią sobie bezpieczeństwo. Umożliwi także amerykańskim instytucjom rządowym zakup tabletów ze świadomością, że urządzenia te spełniają restrykcyjne zasady bezpieczeństwa dotyczące ochrony wrażliwych danych." - mówi Scott Totzke, Senior Vice President, BlackBerry Security, Research In Motion.

 

Tablet BlackBerry PlayBook jest obecnie prezentowany na największej rządowej konferencji teleinformatycznej FOSE w Waszyngtonie. Otrzymał tam nagrodę dla najlepszego zaprezentowanego urządzenia (Best in Show).

PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie