Tapatalk 3.0 przywraca interfejs przystosowany do iPada

Tapatalk 3.0 przywraca interfejs przystosowany do iPada

Od czasu premiery wersji HD dla Androida, która później została przekształcona w edycję Pro, użytkownicy tego systemu cały czas mają dostęp do interfejsu programu przystosowanego do tabletów (choć po wydaniu wersji 4.0 przez dłuższą chwilę nie był aktualizowany). Posiadacze iUrządzeń tyle szczęścia nie mieli. Po ostatnich zmianach edycja HD została porzucona i zniknęła z App Store, a pozostałe wersje ograniczały się do rozciągnięcia edycji z iPhone'a na cały ekran. Na szczęście w aktualizacji oznaczonej numerkiem 3.0 nareszcie powrócił układ elementów przystosowany do dużego ekranu.
 
 
 
Po uruchomieniu nowej wersji na iPadzie w trybie poziomym od razu widać zmiany wprowadzone z myślą o tabletach - na praktycznie wszystkich kartach wprowadzono wyświetlanie elementów jako siatki kafelków zamiast zwykłej listy lub też w dwóch oddzielnych panelach (np. z listą obserwowanych wątków oraz ich zawartością). Odrobinę zmodyfikowano również odstępy pomiędzy poszczególnymi elementami oraz menu wysuwane z lewego brzegu ekranu (nareszcie przysłania ono aktualną zawartość ekranu zamiast funkcjonować jako osobny ekran). Od teraz wszędzie widoczny jest także dolny pasek nawigacyjny (w poprzednich wersjach znikał, np. po otwarciu wątku).

Aktualizacja do wersji 3.0 została jak na razie udostępniona jedynie dla  edycji Pro  kosztującej 3,59 EUR (około 15 zł). Zapewne w ciągu kilku dni lub tygodni dołączy do niej także  darmowe wydanie .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie