Targi CES 2012 już jutro!

Targi CES 2012 już jutro!

 

Targi CES 2012 już jutro!

Zobacz, co czeka nas w tym tygodniu w Las Vegas

Targi CES odbywające się w Las Vegas to jedna z największych imprez, podczas której producenci pokazują nadchodzące premiery. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy podsumowanie tego, co zobaczymy na tegorocznych targach, które rozpoczynają się już jutro.

Mimo że targi CES jeszcze się nie odbyły, dysponujemy wieloma informacjami, które mówią nam, co zobaczymy przez te kilka dni. Niektóre informacje wypłynęły od samych producentów, inne są wynikiem przecieku. Zaczynajmy.

W sieci można odnaleźć informacje, że Intel wraz z LG zaprezentują smartfona napędzanego przez platformę Medfield. Byłaby to zupełna nowość na rynku, gdyż w urządzeniach komercyjnych wciąż spotykamy jedynie rozwiązania oparte o chipset dostarczony przez firmę ARM. Jednak już dwa lata temu Intel wraz z LG firmy przygotowały prototyp działający pod kontrolą systemu Android wraz z układem Atom. Nigdy nie doczekał się on komercyjnej wersji. Tegoroczne targi mają to zmienić a smartfon oparty o procesor Intela o taktowaniu zegara 1.86 GHz z systemem Android ma trafić do sprzedaży już w marcu.

Nowymi smartfonami pochwali się najprawdopodobniej Nokia. Być może światło dzienne ujrzy nowy model Lumia 900 oraz Lumia 719 – telefon ze średniej półki. Oba mają pracować pod kontrolą systemu Windows Phone. Nokia Lumia 900 być może otrzyma 4.3-calowy ekran z technologią ClearBlack o rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednordzeniowy procesor Qualcomm o taktowaniu zegara 1.4 GHz oraz 8-megapikselowy aparat.

Na targach CES pojawią się również telefony Sony Ericsson. Firma od dłuższego czasu nie wychylała się z nowymi urządzeniami. W końcu jednak zaczyna się to zmieniać, a przewidziane premiery dwóch smartfonów, mogą tylko ten stan utrzymać. Mowa o telefonach Xperia ION oraz Xperia S. Pierwszy ma przypominać wyglądem obecny na rynku telefon Xperia Arc. Otrzyma również ekran o przekątnej 4,55 cala. Z kolei Xperia S pochwali się nieco mniejszym wyświetlaczem, bo o przekątnej 4.3-cala w rozdzielczości HD. Być może telefon zostanie wyposażony w dwurdzeniowy procesor 1,5 GHz, 1 GB pamięci RAM oraz 12-megapikselowy aparat z możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 1080p.

Firma MasterImage pokaże na targach smartfona wyposażonego w 4.3-calowy ekran, a także tablet z wyświetlaczem o przekątnej 10.1 cala. Nie byłoby w tym nic fascynującego, gdyby nie fakt, że oba mają możliwość wyświetlania obrazu 3D bez konieczności zakładania okularów w rozdzielczości 720p! Urządzenia (a dokładniej ekrany) wykorzystują technologię „Cell-Matrix Parallax Barrier Technology” stosowaną w kinach IMAX.

Interesująco zapowiada się następca komputera rowerowego iBike Dash. Nowy produkt firmy Velocomp – iBike Powerhouse – został stworzony do współpracy z telefonem iPhone oraz iPod Touch. Jest to pierwszy komputer rowerowy, który dostosuje się do naszego celu ćwiczeń. Dodatkowo charakteryzuje się obudową odporną na wodę oraz wstrząsy. Wyposażono go w bezprzewodowy czujnik prędkości. Oczywiście nie zabrakło specjalnej aplikacji, która umożliwia sterowanie komputerem. Cena urządzenia ze wszystkimi elementami kosztuje 269 dolarów.

Z kolei firma Kogeto stworzyła produkt iCONIC, który ma umożliwić nagrywanie panoramicznych filmów. Gadżet przeznaczony jest do wszystkich urządzeń, które umożliwiają nagrywanie filmów w rozdzielczości 1080p.

W targach CES po raz ostatni uczestniczyć będzie Microsoft. W tym roku ujrzymy najnowszy system Windows 8, który wprowadza świeżość i zrywa z dotychczasowym wyglądem systemu operacyjnego.

Choć w tym roku zapowiada się, że producenci nie stworzyli nic innowacyjnego, być może targi CES 2012 mile nas zaskoczą. Czekamy z niecierpliwością!

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie