Telegram udostępnia oficjalnego klienta dla iPada

Telegram udostępnia oficjalnego klienta dla iPada

Pod koniec maja  udostępniony  został oficjalny klient komunikatora Telegram dla mobilnych okienek. Tym samym stał się on dostępny na wszystkich platformach z pierwszej trójki pod względem udziału w rynku smartfonów. Teraz natomiast, po  niedawnej premierze  Facebook Messengera przystosowanego do iPada, przyszedł czas na podbijanie rynku tabletów.

Autorzy komunikatora  poinformowali  na swoim oficjalnym profilu w serwisie Twitter o udostępnieniu zupełnie nowej wersji swojego dzieła dla systemu iOS. Nazywa się Telegram HD i jest uniwersalna, a więc przystosowana do iPhone'a oraz iPada. Nie wiadomo dlaczego zdecydowano się udostępnić osobny program zamiast po prostu zaktualizować starszą wersję. Z wydania HD ucieszą się jednak nie tylko posiadacze iPadów, ponieważ poza nowym układem interfejsu dodano też kilka nowych funkcji.
 
 

Przede wszystkim można już przesyłać duże obrazki bez obawy o zmniejszenie ich rozmiaru oraz znaczne pogorszenie jakości spowodowane kompresją. Jest też wsparcie dla animowanych GIFów czy list ogłoszeniowych (broadcast). Odrobinę przeprojektowano także kreator pierwszego uruchomienia, w którym następuje logowanie lub rejestracja nowego użytkownika. Sam interfejs przystosowany do dużego ekranu wygląda natomiast tak samo jak w Facebook Messengerze czy Hangouts, a więc składa się z dwóch zawsze widocznych paneli - listy lub ustawień po lewej oraz rozmowy po prawej.

Telegram jest dostępny do pobrania za darmo z  App Store ,  Google Play  oraz  Windows Phone Store .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie