To jak z tą wytrzymałością iPhone'a 6S?

To jak z tą wytrzymałością iPhone'a 6S?

Prędzej czy później każdy iPhone zostaje zalany, upuszczony, zblendowany, czy nawet postrzelony. Takie wrażenia przynajmniej pozostają z setek filmów o dorocznych "testach" każdego z produktów Apple.

Oczywiście takie sprawdziany nie ominą też iPhone'a 6S, który niedługo pewnie także będzie musiał zmierzyć się z ciekłym azotem lub zatrzymać pocisk z AK-47, ale póki co portal CNN Money przygotował dla nas najpopularniejsze 3 testy flagowca od Apple- zadrapania kluczykami, zanurzenia, a na koniec upadku. Jak sobie poradził?

Nie do końca tylko rozumiem dlaczego zanurzono go na 5 minut, bo w końcu minuta pod wodą to już wystarczająco długo przy "przypadkowym" upuszczeniu, ale telefon 2 testów niestety nie zdał. Co jednak bardzo ciekawe- smartfon cały czas pracował i zachował włączony ekran pomimo przebywania 5 minut pod wodą. Po ok. minucie woda zaczęła zniekształcać piksele u dołu ekranu. Po wynurzeniu telefon działał jeszcze jakieś 10 minut, ale nie był w stanie odtworzyć muzyki, gdyż zarejestrował, że słuchawki zostały podłączone (prawdopodobnie wskutek zalania gniazda jack), a chwilę później ekran zrobił się cały biały i ostatecznie telefon się wyłączył.

Ostatnie plotki o wodoodporności najnowszego smartfona od Apple okazały się więc nieprawdziwe. Rozbiórka telefonu przez zespół iFixit miała bowiem potwierdzić, że smartfon poradzi sobie przy zanurzeniu dzięki gumowym uszczelkom, ale jak widać jedynie uodporniły one iPhone'a. Co ciekawe, przy innych testach model 6S był w stanie działać pod wodą 45 minut, ale jak tłumaczy firma Protect Your Bubble różnica może wynikać z położenia telefonu, bowiem u nich spoczywał płasko w akwarium, a u CNN Money smartfon był postawiony w pionie.

150925094526-iphone-taptic-engine-780x439

 

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie