Twitter udostępnia pierwszą betę swojego klienta dla Androida

Twitter udostępnia pierwszą betę swojego klienta dla Androida

Nie tak dawno pisaliśmy  o uruchomieniu programu beta testów oficjalnego klienta Twittera dla urządzeń z Androidem. Wtedy jednak nie udostępniono żadnej nowej wersji aplikacji, można było jedynie się zapisać. Ostatnio jednak pojawiła się w końcu pierwsza kompilacja testowa, a w niej sporo zmian.
 
 
 
   
 
Jako takich nowych funkcji w niej nie ma, ale za to znacząco zmienił się interfejs programu. Od teraz ma panel ukryty za lewym brzegiem ekranu (niestety, obecnie otworzyć go można tylko tapnięciem na przycisk w lewym górnym rogu, gestem się nie da) z odnośnikami do wszystkich ważniejszych sekcji (wiadomości, powiadomienia, trendy, itd.). Nie rozumiem tylko, dlaczego jego zawartość dubluje się z zakładkami na górze ekranu. Powinna być opcja ukrycia go gdy zdecydujemy się korzystać tylko z panelu bocznego do nawigacji.

Oprócz tego pojawiły się także przyciski od retweetu, dodawania do ulubionych i odpowiadania widoczne pod każdym wpisem (do tej pory trzeba było albo otworzyć tweeta by się do nich dostać lub przytrzymać na nim dłużej palec). Niestety, nowy interfejs nadal nie jest przystosowany do tabletów (mimo, że wyciekła już poprzednia wersja z układem elementów dostosowanym to dużego ekranu takich urządzeń).

Betę można pobrać z Google Play (jeśli jesteście testerami) lub ręcznie zainstalować plik APK udostępniony przez serwis  Android Police .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie