Twitter znów zmienia interfejs aplikacji dla Androida

Twitter znów zmienia interfejs aplikacji dla Androida

Mniej więcej dwa tygodnie temu  pisaliśmy  o udostępnieniu pierwszej bety Twittera z zupełnie nowym interfejsem. Teraz udostępniona została kolejna, która znowu sporo zmienia w układzie różnych sekcji programu. Przede wszystkim zniknął wysuwany z boku panel. Z kolei liczba zakładek została zredukowana do trzech - Główna, Odkryj i Aktywność. Wiadomości prywatne i wspomnienia zostały przeniesione do przycisków na górnym pasku, natomiast odnośnik do profilu użytkownika został schowany w menu.
 
   
 
Oprócz tego, na dole ekranu pojawiły się trzy nowe przyciski. Służą do szybkiego publikowania obrazka z galerii, zrobienia zdjęcia aparatem oraz wysłania wpisu z samym tekstem i ewentualnie linkiem. Wielu użytkownikom opisane zmiany się zapewne nie spodobają. Przede wszystkim dlatego, że przy rosnącym rozmiarze ekranów smartfonów, ukrycie sekcji ze wspomnieniami i wiadomościami prywatnymi pod przyciskami na samej górze nie ułatwia dostania się do nich. W poprzednich wersjach wystarczyło przesunąć palcem w bok raz lub dwa by przełączyć się na odpowiednią zakładkę. Teraz już trzeba się gimnastykować, by dosięgnąć nowych przycisków.

Z drugiej strony, do wiadomości prywatnych teraz i tak można się dostać szybciej niż w stabilnym wydaniu - tam najpierw trzeba przejść na ostatnią kartę z naszym profilem, gdzie znajduje się przycisk prowadzący do skrzynki odbiorczej. Pozostaje mieć nadzieję, że ten układ nie jest ostateczny i Twitter jednak jeszcze go trochę zmodyfikuje (albo pozwoli użytkownikom na edycję dostępnych zakładek na wzór aplikacji Tweet Lanes czy Tweedle). Beta jest dostępna tylko dla testerów, ale jeśli bardzo chcecie ją zainstalować, to portal  Android Police  udostępnił plik APK.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie