Urządzenia mobilne rządziły w te święta!

Urządzenia mobilne rządziły w te święta!

 

Urządzenia mobilne rządziły w te święta!

Android i iOS popularnym prezentem

Producenci urządzeń mobilnych mogą być zadowoleni z wyników sprzedaży. Święta okazały się dla nich bardzo łaskawe – wiele osób na prezent decydowało się na kupno smartfonów oraz tabletów.

Święta to specyficzny czas, kiedy to ludzie szaleją po sklepach i próbują kupić idealne prezenty dla bliskich. Dlatego też grudzień jest czasem, kiedy producenci mogą podreperować budżet. A później można pochwalić się wynikami sprzedaży.

Według poświątecznych wyliczeń okazało się, że w Boże Narodzenie aktywowano aż 6,8 milionów tabletów i smartfonów, które pracują pod kontrolą Androida oraz iOS. Aby uzmysłowić sobie jak udany był ten świąteczny dzień, statystycy z flurry.com przygotowali porównanie. W okresie od 1 do 20 grudnia aktywowano 1.5 miliona urządzeń. W samo Boże Narodzenie ilość aktywacji urosła do 6.8 milionów! W poprzednim roku liczba ta nie była aż tak imponująca – włączono po raz pierwszy „zaledwie” 2,8 milionów smartfonów oraz tabletów.

Andy Rubin, podał na Twitterze, że aktywowano 3.7 milionów urządzeń działających pod kontrolą Androida. Podana statystyka dotyczy jedynie pierwszej aktywacji – nie obejmuje natomiast aktualizacji oraz resetu urządzenia.

W okresie świątecznym pobrano również więcej aplikacji mobilnych. Na urządzeniach zainstalowano 242 miliona programów i gier.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie