W końcu porządna usługa VOD- Netflix wchodzi do Polski!

W końcu porządna usługa VOD- Netflix wchodzi do Polski!

Podczas targów CES 2016 w Las Vegas dyrektor Netflixa ogłosił, że usługa rozszerza się na kolejne rynku, w tym i Polskę! To świetna wiadomość, gdyż do tej pory mieliśmy tak naprawdę tylko rozbudowaną ofertę do streamowania muzyki, a teraz w końcu zyskamy możliwość oglądania filmów w jakości HD na dowolnym urządzeniu podpiętym do sieci. Wraz z zapowiedzią ruszyła także strona netflix.pl i profil portalu na Facebooku .

Jak wyglądają pakiety dostępne dla Polaków?

  • Podstawowy: za 7,99 euro/miesiąc nielimitowany dostęp do katalogu filmów na komputerze, telewizorze, telefonie czy tablecie, ale w standradowej jakości (480p prawdopodobnie) i z możliwością oglądania tylko na jednym urządzeniu
  • Standardowy: 9,99 euro/miesiąc to samo tylko w jakości HD i z możliwością oglądania na 2 urządzeniach jednocześnie
  • Premium: 11,99 euro/ miesiąc za jakość ultra HD i opcję oglądania na 4 urządzeniach jednocześnie.

netflix

Niestety, ale wraz z premierą nie trafią do nas wszystkie pozycje z biblioteki Netflixa, gdyż pojawiły się problemy z licencjami- ponoć zabraknie nawet flagowego serialu-"House of Cards". Mimo wszystko oferta ma być stale rozwijana, a od kilku miesięcy pracownicy przygotowywali polskie napisy pod materiałami wideo, a nawet dla niektórych pozycji lektora. W tym momencie powinniśmy więc dobrze przemyśleć zanim zrezygnujemy z kablówki, czy satelity na rzecz streamingu, ale sama obecność kolejnego dużego gracza na rynku z pewnością sprawi, że oferta sporej ilości dostawców będzie musiała stać się bardziej przystępną.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie