Więcej szczegółów na temat wstrzymania premiery BBM dla wszystkich

Więcej szczegółów na temat wstrzymania premiery BBM dla wszystkich

 

Publikujemy list szefa działu BBM w BlackBerry do użytkowników iOS i Andoida czekających na udostępnienie BBM na ich platformy.

Andrew Bocking wyjaśnia w nim, dlaczego udostępnianie BBM dla innych platform zostało wstrzymane. Potwierdza przy tym wersję mówiącą o problemie z nieoficjalną wersją komunikatora lawinowo rozprzestrzeniającą się na smartfonach z Androidem (prawie milion osób ją zainstalowało).

Treść listu:

Witajcie użytkownicy Androida i iPhone'ów,

Tu Andrew Bocking, szef działu BBM w BlackBerry. Jako uzupełnienie naszego pierwszego wpisu z soboty, chcę poświęcić chwilę na przekazanie wam informacji na temat udostępniania BBM dla Androida oraz iPhone'a .

Tydzień temu nieoficjalna, starsza wersja BBM dla Androida została umieszczona na licznych stronach umożliwiająch dzielenie się plikami. Byliśmy świadomi problemu z tą nieoficjalną wersją aplikacji BBM dla Androida. Ta starsza wersja powodowała natężenie ruchu danych o większych rzędach wielkości niż zwykle u każdego aktywnego użytkownika i wpływała na system w nieprawidłowy sposób. Wersja, którą planowaliśmy udostępnić w sobotę rozwiązywała te problemy, jednakże kontynuując operację nie moglibyśmy zablokować użytkowników nieoficjalnej wersji.

Próbowaliśmy rozwiązać problemy spowodowane przez nieoficjalną wersję przez całą sobotę, ale w miarę jak liczba aktywnych użytkowników nieoficjalnej aplikacji zbliżała się do miliona - i rosła coraz szybciej - stało się jasne, że jedynym sposobem rozwiązania problemu będzie wstrzymanie udostępniania BBM zarówno dla Androida, jak i iPhone'a.

Ekipa jest teraz skupiona na dostosowywaniu systemu tak, by całkowicie zablokować nieoficjalną wersję aplikacji na Androida, kiedy uruchomimy oficjalnego BBMa dla Androida. Upewniamy się również, że system jest wzmocniony, by poradzić sobie z podobnym scenariuszem w przyszłości. To może brzmieć jak łatwe zadanie, ale nim nie jest. Zajmie nam to trochę czasu i nie przewiduję uruchomienia w tym tygodniu.

Dziękuję wam za waszą cierpliwość, kiedy my wykorzystujemy potrzebny czas na dostarczenie jakości, jakiej oczekujecie od BBM. Będziemy nadal was informować tutaj na InsideBlackBerry.com i poprzez @BBM na Twitterze. Powiadomimy każdego, kto zapisał się na BBM.com , kiedy BBM dla iPhone'a i Androida zostanie udostępniony.

Andrew Bocking
EVP, BBM

 

via blogs.blackberry.com

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie