Wiedźmin 3. Ruszyły pracę nad nową częścią polskiego hitu

Wiedźmin 3. Ruszyły pracę nad nową częścią polskiego hitu

Fot. gbrundin/iStockphoto

Szykuje się prawdziwa gratka dla graczy i kolejny polski hit eksportowy. Programiści z polskiego studia CD Projekt pracują już nad trzecią częścią popularnego Wiedźmina. Poprzednie części cyfrowych wersji przygód bohatera z książek Andrzeja Sapkowskiego przebojem zdobyły światowe rynki. Grę w prezencie od premiera Donalda Tuska otrzymał nawet prezydent USA Barack Obama.

Michał Nowakowski ze studia CD Projekt mówi, że ten polski produkt trafił pod strzechy niemal na całym świecie. - Jeśli chodzi o kraje, w których mamy najwięcej fanów to są takie kraje jak oczywiście Polska, ale także Niemcy, Rosja, USA, Kanada, Australia, Nowa Zelandia, Brazylia, czy Meksyk - wymienia jednym tchem członek zarządu firmy. W Wiedźmina grają także fani w Azji i Afryce.

Dzięki Wiedźminowi Polska firma kierowana przez młodych ludzi stała się rozpoznawalna na całym świecie. My Polacy mamy się czym pochwalić, bo w coraz dynamiczniej rozwijającym się rynku gier komputerowych nasze firmy są coraz bardziej poważane. O tym, że rynek gier to poważny segment rynku rozrywkowego może świadczyć fakt, że budżet takiej gry jak Wiedźmin nierzadko przewyższa te filmowe.

- Budżetu Wiedźmina 3 wolałbym na razie nie dotykać. Jednak mogę zdradzić, że budżet dużej gry to kilkadziesiąt milionów złotych, około dwudziestu, trzydziestu, a nawet czterdziestu milionów. W Polsce gry nadal robi się trochę taniej niż na zachodzie. W USA te kwoty liczone są w dolarach - dodaje Michał Nowakowski.

Polscy programiści pracujący nad Wiedźminem 3 i zapowiadają, że zaserwują graczom prawdziwy hit, który będzie rewolucją na światową skalę. - To będzie świat, w którym gracze będą mogli spędzić na prawdę wiele czasu. Odkryją jego ciekawe zakątki, niuanse i zadania do wykonania. Odkryją oczywiście też główną ścieżkę epicką, która ma doprowadzić ich do finału sagi, którą rozpoczęliśmy lata temu - zapowiada członek zarządu CD Projekt.

Prace nad Wiedźminem 3 zostały już zauważone na świecie. Niedawno informował o nich jeden z najpopularniejszych magazynów poświęconych grom komputerowym - amerykański Game Informer. Premiera gry zapowiadana jest na 2014 rok.

gra, wiedźmin, cd projekt, wiedźmin 3
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
2013-02-13 15:51 Bywalec forum
Nie mogę sie doczekać dnia keidy zobacze pierwszy trailer zapowiadający nową odsłonę Wiedźmina!!
2013-02-12 11:17
super, mam nadzieje, ze na grze sie nie zawiode, ciekawe kto glos bedzie podkladac
2013-02-11 13:23
brawo dla cd project :) przynajmniej na swiecie jestesmy rozpoznawani w temacie gier jako ktos fajny i robiacy dobre gry :) Nie zepsujcie tego chlopaki i walczcie dalej tworzac nowe i ekstra gry!