Windows 10 będzie działał na smartfonach z 512 MB RAMu

Windows 10 będzie działał na smartfonach z 512 MB RAMu

Podczas konferencji, na której pokazano oficjalnie Windows 10 dla smartfonów, jego twórcy dosyć nieprecyzyjnie wypowiedzieli się na temat kompatybilności nowego systemu ze starszymi urządzeniami. Pamiętając lekcję z przeszłości (WP 7.x i 8.x) od razu zapaliło to u wielu osób lampkę ostrzegawczą, zwłaszcza w wypadku urządzeń wyposażonych w 512 MB RAMu. Jeden z pracowników Microsoft postanowił więc w końcu rozwiać część wątpliwości.

Jak informuje portal  Neowin , Gabriel Aul, zajmujący się u Giganta z Redmond programem Windows Insiders, rozwiał plotki na temat niekompatybilności Windows 10 ze smartfonami mającymi mniej niż 1 GB RAMu i powiedział, że urządzenia z 512 MB RAMu otrzymają dostęp już do pierwszej kompilacji udostępnionej testerom. Nie pojawiło się jednak stwierdzenie, że tak będzie w wypadku wszystkich smartfonów. Ponadto dowiedzieliśmy się też, że będzie możliwość powrotu do Windows Phone 8.1, na wypadek gdyby system okazał się dla nas zbyt niestabilny.

Możliwe, że firma zapewni aktualizacje jedynie dla produkowanych przez siebie (a wcześniej przez Nokię) Lumii. Natomiast za pozostałych producentów już nie odpowiada (w wypadku aktualizacji do Windows Phone 8.1 były problemy z niektórymi modelami od HTC) i dlatego unika stwierdzenia, że wszystkie smartfony otrzymają nowe okienka.
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie