Windows Phone Mango już dostępny

Windows Phone Mango już dostępny

 

Windows Phone Mango już dostępny

Na razie dla nielicznych

Długo oczekiwana aktualizacja Windows Phone 7.5 Mango zaczęła być dostępna dla niektórych urządzeń z WP7. Microsoft tym razem woli zachować ostrożność – aktualizacja jest dostępna tylko dla nielicznych słuchawek. Inne dostaną możliwość aktualizacji, jeśli wszystko pójdzie gładko.

Urządzenia, które mogą już zostać zaktualizowane wyświetlą na swoich ekranach odpowiednie powiadomienie. Oczywiście nie jest to aktualizacja OTA (bezprzewodowa) – słuchawkę trzeba będzie podłączyć do PC lub Maca i skorzystać z odpowiedniego dla danej platformy klienta, żeby zaktualizować oprogramowanie na urządzeniu.

Dla tych, których jakimś cudem ominęły wszystkie plotki, przecieki i doniesienia na temat Windows Phone 7.5 Mango, nowa wersja sprowadza na słuchawki opatrzone logo Microsoftu bardzo potrzebną funkcjonalność – wielozadaniowość. Po aktualizacji będzie można przytrzymać przycisk „wstecz” na urządzeniu i przewijać listę ostatnio uruchamianych aplikacji. Programy mogą teraz zapisywać swój stan kiedy z nich wychodzimy, więc możemy na przykład przerzucić się z gry na e-mail, a potem wrócić do gry nie tracąc postępu. Naturalnie, aby to działało aplikacja musi wspierać tą funkcję.

Inne dodatki to między innymi Grupy, do których można dodać kontakty i widzieć ich aktualizacje oraz wysyłać całej grupie wiadomości naraz, integracja z Twitterem, dzięki której tweety są widoczne w hubie Ludzie, tryb Lokalnego Zwiadowcy, który używa Bing Maps i wyszukiwania do pokazania interesujących miejsc w pobliżu aktualnej lokalizacji telefonu, wizualna poczta głosowa (wymaga wsparcia operatora), poprawione Live Tiles, znacznie ulepszone ustawienia kamery, możliwość stworzenia hotspotu Wi-Fi i wiele więcej.

Jest to przydatna aktualizacja i bardzo dobrze, że wreszcie zaczęła wychodzić. Szkoda tylko, że Microsoft daje sygnał, iż sam boi się efektów swojej aktualizacji; nie wiadomo, czy bardziej po macoszemu mają się poczuć potraktowani użytkownicy urządzeń, którzy jeszcze nie dostali aktualizacji, czy ci, którzy poszli na pierwszy ogień.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie
WP7
87.199.40.* 2011-10-05 20:52
Mam LG Swift7 i mango z PL i jestem mega zadowolony . Windows Phone 7.5 wygląda nie jak coś technicznego, ale jak.. dzieło sztuki.