Wirtualne muzeum Powstania Warszawskiego

Wirtualne muzeum Powstania Warszawskiego

Od dziś Muzeum Powstania Warszawskiego można zwiedzać nie ruszając się z domu. Aby obejrzeć przedstawione trójwymiarowo eksponaty, posłuchać wywiadów z powstańcami, obejrzeć ożywione przez statystów wnętrza i poczuć niepowtarzalny klimat tego miejsca wystarczy jedynie dostęp do internetu.

Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdadkowski podkreśla, że projekt został stworzony z myślą o tych, którzy z różnych powodów nie mogą osobiście odwiedzić siedziby muzeum.


Jeden z koordynatorów projektu Marcin Rupczewski zapewnia, że wirtualna wycieczka po muzeum będzie przygodą dla każdego internauty.

Po wnętrzach muzeum oprowadza kamera, której ruchem można kierować. Eksponaty przedstawione są tójwymiarowo, tak aby można je dokładnie obejrzeć z każej strony. Internauci mogą ponadto uzupełniać ich opisy. Część pokazanych zbiorów bezpośrednio dostępna jest jedynie podczas wystaw czasowych.

Na zakończenie wirtualnej wycieczki można posłuchać jednego z siedemdziesięciu wcześniej nigdzie nie publikowanych wywiadów z uczestnikami powstania lub odnaleźć znajome nazwiska na murze pamięci.

Wirtualne muzeum można odwiedzić pod adresem www.1944.pl.
on-line, muzeum, powstanie warszawskie, 1944
IAR
Czytaj także
Polecane galerie