Wirtualny Wrocław bogatszy niż w rzeczywistości

Wirtualny Wrocław bogatszy niż w rzeczywistości

17 kwietnia w świecie Second Life otwarty zostanie wirtualny Wrocław. Będzie go można zwiedzać, brać udział w wydarzeniach kulturalnych, a nawet latać balonem.

Pierwszy etap budowy Drugiego Wrocławia obejmuje wiernie odwzorowany Rynek z ratuszem, kamienicami, a także sceną oraz interaktywnymi obiektami, których nie ma w ,,pierwszym świecie".

Second Wrocław zagospodarują więc uczestnicy Second Life. Na Rynku ruszają już dwa wirtualne kluby, jest Hala Stulecia z wystawą o wrocławskich naukowcach i noblistach, można obejrzeć Panoramę Racławicką, a już niedługo popływamy gondolami po Odrze i zwiedzimy ZOO.

Jednym z pryncypiów Second Life, według jego twórców - amerykańskiej firmy Linden Lab, jest ,,zawartość tworzona przez użytkowników". Zatem otwartym pozostaje pytanie - jak swoją przestrzeń zagospodarują wirtualni wrocławianie.

Budowa Second Wrocławia to wspólna inicjatywa wrocławskich firm informatycznych oraz władz miasta.

Druga Polska w Drugim Życiu

Dla wzmocnienia efektu promocyjnego zdecydowano się dołączyć do projektu Second Poland polegającego zbudowaniu wirtualnej Polski w skali 1:1 w świecie Second Life.

 

W pierwszym etapie powstają kulturalne centra 8 największych miast Polski. Swoje wirtualne odpowiedniki mają już Kraków i Poznań.

 

Prowadząca projekt agencja Supremum Group z Krakowa tworzy w elektronicznym świecie najważniejsze kulturowo i przyrodniczo miejsca Polski.

 

kraków, poznań, wrocław, second life, wirtualny wrocław, supremum group
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie