WordPress dla iOS nareszcie z edytorem WYSIWYG

WordPress dla iOS nareszcie z edytorem WYSIWYG

Do tej pory, jeśli ktoś chciał skorzystać z edytora WYSIWYG (czyli takiego, gdzie zamiast kodu HTML widzimy sformatowany tekst) w aplikacji klienckiej dla iOS bloga opartego o platformę  WordPress, skazany był praktycznie na płatne oprogramowanie. Na szczęście twórcy oficjalnej aplikacji w końcu dostrzegli ten problem i w ostatniej aktualizacji odświeżyli wbudowany edytor.
 
 
Teraz działa on na podobnej zasadzie jak ten w przeglądarce czy płatnym oprogramowaniu. Mamy więc normalny sformatowany tekst i obrazki, a nie "zaśmiecający" tekst kod HTML (choć bez problemu można zmienić tryb edycji z powrotem na HTML). Niestety, edytor nadal nie jest idealny - brakuje przede wszystkim opcji wstawiania tagu oznaczającego koniec wstępu (gdzie kończy się fragment artykułu wyświetlany na liście wpisów) i trzeba go ręcznie wpisywać jako kod w trybie HTML.

Również formatowanie wstawianych obrazków jest dosyć ubogie - wszystko odbywa się poprzez okno właściwości, zamiast bezpośrednio w edytorze (niektóre płatne aplikacje pozwalały na zmianę rozmiaru czy zmianę położenia zdjęcia). Na razie nie wiadomo też nic na temat podobnych zmian w aplikacji dla Androida.

Nową wersję oficjalnego klienta WordPressa dla iOS możecie już pobierać za darmo z  App Store .
PDAclub.pl
Czytaj także
Polecane galerie