Wsparcie dla OS7 do 2015 roku

Wsparcie dla OS7 do 2015 roku

Jeszcze przez prawie dwa lata wspierane oraz sprzedawane będą smartfony z systemem operacyjnym poprzedniej generacji - BlackBerry OS 7. Po grudniu 2015 platforma ta zostanie jednak całkowicie wycofana z dystrybucji.

Nie wiadomo, czy po przekroczeniu tej daty w dalszym ciągu będzie można w pełni wykorzystać możliwości starszych smartfonów i czy nadal oferowana będzie niezbędna usługa BlackBerry Internet Service oraz ewentualnie BES w poprzedniej wersji. Wiadomo jedynie, że BlackBerry planuje zaoferować specjalne programy wymiany starych telefonów na nowe (oczywiście nie w stosunku 1:1), co może sugerować, że pożegnamy się również z dedykowanymi wcześniej usługami.

W momencie zakończenia wsparcia dla OS 7, Bold 9900 będzie miał ponad 4 lata, natomiast wydany w tym roku 9720, ostatni przedstawiciel serii - ponad dwa.

Przedstawiciele BlackBerry przy okazji potwierdzili, że w najbliższym czasie nie planują w żaden sposób atakować rynku tabletów.

Ciekawostką jest natomiast fakt bezpośredniego poinformowania o tym, że produkcja i sprzedaż urządzeń nie jest już podstawowym celem, a jedynie niezbędnym dodatkiem do strategii, w której głównym ogniwem są usługi i oprogramowanie. W związku z tym trudno się dziwić porozumieniu z Foxconnme, wiążącym się z rezygnacją z części przychodów - w tym momencie zaczyna się bowiem w o wiele większym stopniu liczyć liczba urządzeń w rękach klientów niż bezpośredni zysk ze sprzedaży pojedynczej sztuki.

via: dnaindia

Serwis BBNews.pl jest częścią grupy PROGET.

BBNews
Czytaj także
Polecane galerie