Wybór oferty na kartę cz. 1

Wybór oferty na kartę cz. 1

 

Wybór oferty na kartę cz. 1

Przeczytaj, co najwięksi operatorzy mają do zaoferowania

Niedawno na łamach portalu pisałam o likwidacji sieci GaduAir. Dla osób, które zmuszone są do zmiany numeru i operatora (a także dla wszystkich zainteresowanych) przygotowaliśmy krótki przewodnik (część 1) po dostępnych ofertach typu pre-paid, opisując ich najważniejsze cechy.

Orange

Orange przygotowało dla swoich klientów aż trzy oferty. Pierwsza z nich to Orange One. Taryfa pozwala na wybór bonusu, który odpowiada naszym potrzebom. Przy doładowaniu za 25 zł otrzymujemy 125 minut lub smsów do Orange. Jeśli zasilimy konto kwotą powyżej 50 zł, w ramach pakietu możemy wysyłać smsy do wszystkich sieci. Maksymalna liczba minut i smsów, którą możemy otrzymać bonusowo to 1000. Należy jednak pamiętać, że diabeł tkwi w szczegółach. Bonusy, w zależności od wysokości doładowania, możemy wykorzystać od 5 do 15 dni. Stawki za połączenia kształtują się następująco: 29 gr/minuta oraz 15 gr/sms.

Druga taryfa przygotowana przez pomarańczowego operatora to Orange POP, w której na starcie otrzymujemy płaską stawkę: 29 gr za minutę oraz 20 gr za sms oraz mms. Dodatkowo można wykupić pakiety: POPGadane, w którym otrzymujemy 120 minut za 12 zł, Grosz za SMS, gdzie w cenie 6 zł otrzymujemy 600 smsów oraz MultiPOP, w którym dostajemy 30 minut lub 600 smsów za koszt 6 zł.

Nowe Orange Go to trzecia oferta na kartę. Tym razem jest to taryfa malejąca, co oznacza, że im wyższe doładowanie, tym mniejsze koszty ponosimy za minutę połączenia czy wysłanie smsa. Stawka za połączenie zaczyna się od 59 gr za minutę oraz 18 gr za sms przy najniższych doładowaniach (5 i 10 zł). W przypadku doładowań powyżej 100 zł opłata za minutę wynosi 20 gr w Orange, a do innych sieci jest o 9 gr wyższa. Koszt wysłania smsa do klientów Orange wynosi zaledwie 1 gr, poza Orange – 18 gr.

Przy wyborze oferty, należy wziąć pod uwagę, że opłata za minutę z sieciami Play oraz Cyfrowy Polsat jest wyższa niż do innych sieci. Taką politykę przyjął nie tylko Orange, ale również Plus oraz T-Mobile.

Plus

W przypadku operatora Plus możemy skorzystać z kilku taryf: Simplus oraz 36.6. Różnorodność ofert powoduje, że użytkownicy mogą wybrać najkorzystniejszą i dostosowaną do swoich potrzeb. Każda z nich ma oddzielne promocje i pakiety, a także pozwala na przełączenie się na inną taryfę zaproponowaną przez operatora w dowolnym momencie.

W Simplusie opłata za minutę połączenia do wszystkich dużych sieci wynosi 59 groszy, wysłanie smsa 19 groszy. Oczywiście nie brakuje dodatkowych usług, które urozmaicają ofertę operatora. Można między innymi aktywować usługę, która umożliwia przeprowadzenie rozmowy w sieci z dowolnym numerem (niezależnie od długości jej trwania) za 29 groszy. Koszt miesięcznej aktywacji wynosi 1 zł, jeśli jesteś klientem co najmniej 6 miesięcy, w innym przypadku wzrasta on do 2 zł. Jeśli częściej rozmawiamy z numerami innych sieci należy aktywować (jednorazowo) usługę „Tanio do wszystkich sieci”. Wtedy też płacimy 29 groszy za minutę połączenia. Można zdecydować się również na nielimitowane rozmowy w Plusie z pięcioma osobami. Koszt aktywacji dla jednego numeru to 5 zł miesięcznie. Gdyby okazało się jednak, że i to jest za mało, mamy możliwość obniżenia kosztów rozmowy z numerami z innych sieci do 19 groszy za minutę. Również i w tym przypadku zobowiązani jesteśmy płacić 5 zł miesięcznie za jeden numer. Dwie ostatnie usługi to pakiety smsowe. Jeden zawiera 500 Ssmsów do wykorzystania w sieci Plus za cenę 5 zł, drugi zawiera 250 smsów do wykorzystania z numerami ze wszystkich sieci za 10 zł miesięcznie.

Taryfa 36.6 to oferta skierowana głównie do młodych osób, które wykorzystują telefon przede wszystkim jako narzędzie do komunikacji z rówieśnikami. 36.6 pozwala między innymi na nielimitowane rozmowy w sieci. Wystarczy korzystać z „PiszMówDobowy”. Działanie jest proste. Danego dnia płacisz za pierwsze połączenie tylko 29 groszy, po czym do północy rozmawiasz do woli. Plus przygotował również pakiet „Tanio do wszystkich dużych sieci”, gdzie płacimy 29 groszy za minutę połączenia do wszystkich dużych sieci. Dla osób preferujących wiadomości tekstowe przygotowano możliwość wysyłania nielimitowanych smsów w sieci. Pierwszy sms kosztuje nas 9 gr, za kolejne w ciągu tego dnia nic nie płacimy.

Dodatkowo do każdej taryfy, zarówno Simplus jak 36.6 przygotowano możliwość wykupienia pakietu internetowego. Za 5 zł otrzymujemy pakiet 25 MB. Po wykorzystaniu transferu opłaty pobierane są zgodnie ze stawką ustaloną przez Plus. Jeśli jednak zdecydujemy się wydać o 4 zł więcej otrzymujemy nie tylko 150 MB transferu, ale i możliwość ciągłego korzystania z Internetu nawet po wykorzystaniu przyznanego limitu (za to obniżana jest prędkość). Pakiet internetowy ważny jest przez miesiąc.

T-Mobile

Kiedyś Tak Tak, dziś Tak Tak T-Mobile na kartę. W ramach oferty możemy skorzystać z kilku taryf. Jedną z nich jest Hot, która oferuje jedną stawkę do wszystkich dużych sieci (T-Mobile, Orange, Plus). Cena za jedną minutę rozmowy wynosi 30 groszy, a wysłanie smsa kosztuje nas 18 groszy.

Dla klientów sieci T-Mobile przewidziano również kilka dodatkowych usług. Dostępna jest między innymi rozmowa „Wszędzie rozmawiaj”, kosztująca 9 zł i zawierająca 30 minut do wykorzystania na połączenia za granicą. Od chwili uruchomienia, pakiet jest aktywny przez 14 dni. Podobną możliwość oferuje usługa zawsze blisko – również i w tym przypadku kosztuje ona 9 zł, ale klient otrzymuje aż 2000 minut do wykorzystania przez 7 dni z użytkownikami należącymi do sieci T-Mobile na całym świecie.

Zarówno w taryfie Nowy Tak Tak jak i Hot można wykupić „Pakiet SMSy i MMSy za grosze” oraz „Numerki za grosze”. W pierwszym otrzymujemy 600 smsów o wykorzystania w sieci T-Mobile. Koszt pakietu wynosi 6 zł i należy go wykorzystać w ciągu miesiąca od aktywacji. Drugi pakiet pozwala na dodanie do trzech osób, z którymi możemy rozmawiać za 3 grosze za minutę połączenia. 1 numer to koszt 4,03 zł.

Play

W Play przygotowano dla klientów taryfę Play Fresh. Można zdecydować się na ofertę podstawową, w której minuta do wszystkich sieci wynosi 29 groszy, a wysłanie smsa 9 groszy. Aby obniżyć koszty połączeń można wybrać dodatkowe opcje jak All Inclusive Rozmowy w Play. Przy każdym doładowaniu otrzymujemy możliwość wykonywania nielimitowanych rozmów i smsów w Play. Natomiast ważność pakietu jest zależna od wysokości doładowania. Jeśli doładujemy konto poniżej 10 zł, pakiet wygasa po 5 dniach. Przy doładowaniach powyżej 50 zł możemy cieszyć się darmowymi rozmowami przez 50 dni. W pakiecie All Inclusive SMS ilość smsów, które otrzymujemy, a także ważność bonusu zależy także od wysokości doładowania. I znów, przy doładowaniu poniżej 10 zł dostajemy 100 smsów do wykorzystania przez 5 dni. Gdy kwota przekroczy 50 zł otrzymujemy aż 2000 smsów do wykorzystania przez 50 dni. Ostatni pakiet „All Inclusive Internet” przeznaczony jest dla osób, które korzystają ze smartfonów i dość dużo surfują po sieci. Przy doładowaniu konta kwotą z przedziału 30-49 zł otrzymujemy darmowy Internet bez limitu transferu do wykorzystania przez 30 dni. Przy kwocie powyżej 50 zł okres ważności wzrasta do 50 dni.

Smartfony.com
Czytaj także
Polecane galerie